Yazıyı Otomatik Facebook Sayfasına Gönderme

facebook

Merhaba arkadaşlar, daha önceden WordPress Son Yazıyı Otomatik Twitter Hesabına Gönderme isimli makalemi yazmıştım. Bu makalemde ise otomatik facebook sayfasına gönderimi nasıl yapacağınızı anlatacağım.

Webmaster konuları kategorimde Sitenizdeki yazılar paylaşılmalı ! isimli makalemde sitenizin sosyal medya hesaplarında paylaşılmasının öneminden bahsetmiştim. Daha hızlı index almak ve sitenin sosyalliğini arttırmak için facebook ‘ta bu önemlidir.

Facebook sayfanızı açtıktan sonra arama bölümüne ” RSS Graffiti ” yazıyoruz. Bu bir uygulamadır. Bu uygulamaya izin veriyoruz ve uygulama sayfasında aşağıdaki ekran görüntüsü gelecektir.

Facebook RSS Graffiti Uygulaması

Yukarıdaki ekran görüntüsü sizde ilk katıldığınız için boş olarak gelecektir. Aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

  • Sol taraftaki ” ADD NEW ” alanına tıklıyoruz ve sitemizin rss/feed bağlantısını ekliyoruz. Misal : yusufkisa.com/feed gibi.
  • Daha sonra Target bölümüne otomatik yazılarınızın paylaşılmasını istediğiniz facebook sayfanızı ekliyorsunuz.
  • Ortada bulunan ON→ sizde OFF olarak geçecektir. Onun üzerine tıklayıp ekran görüntüsündeki gibi ON yapmalısınız.

Yaptıktan sonra sitenize makale ekleyip RSS ‘nizi güncellediğinizde belirli aralıklarla otomatik olarak facebook sayfanızda paylaşılacaktır. Böylelikle index hızınız ve sitenizin sosyalliği artmış olacaktır.

Daha fazlası için ” Seo Makaleleri ” etiketimi takip edebilirsiniz.

Comments
  1. Orhan Karakaya |
  2. gürkan |
  3. blog |

Bir Cevap Yazın