Yandex Webmaster ile Sitenizin Backlinklerini Görün

YandexPiyasaya hızlı bir giriş yapan Rusya asıllı arama motoru yandex gerek webmasterlar gerekse diğer internet kullanıcıları tarafından sevilmeye başlandı.

Google ‘ın tarihi günlerimizi unutması çok büyük tepkilere neden oldu. Bu tepkilerden faydalanan ve özel günlerimizin hiçbirini unutmayan yandex bu tutumundan dolayı kendisini sevdirmeyi başardı. Ayrıca araba kampanyası ve hızlı tarayıcısı ile tanımayan kalmadı. Bunlardan geri kalanlar ise kurdukları programlar sayesinde anasayfalarını yandex ayarlayıp bir şekilde duydular.

Kendisini sevdirdikten sonra webde kalıcı olabilmek için biz webmaster kitlesine hitap etmeye devam etmektedir. Bu vesileyle webmaster.yandex.com.tr ‘yi aktif etmiştir.

Aynı google web yöneticisi araçları gibi birçok işlemi buradan yapabilmekteyiz. Bunun yanı sıra sitemize gelen backlinklerin hangi sitelerin hangi sayfalarından geldiğinide buradan detaylı bir şekilde görebilmekteyiz.

Eğer sizde backlinklerinizi takip etmek istiyorsanız webmaster.yandex.com.tr adresine girip sitenizi ekleyelim. Sitemizi ekledikten sonra ” Sitenin sayfalarına harici bağlantılar  ” sayfasına tıklayalım.

Sayfaya girdiğinizde sanki bir arama yapıyormuşsunuz gibi arama sonucuna benzer bir şekilde sitenize gelen backlinkleri listelemektedir. Ayrıca bu backlinkler içerisinden aramada yapabilmektesiniz.

Kullanmanızı tavsiye ederim. Gerçek sonuçlar vermektedir.

Comments
  1. CanGuldur |

Bir Cevap Yazın