WordPress Siteye Reklam Yerleştirme Eklentisi : AdSense Now

wordpress

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda wordpress site kullanıpta reklam yerleşimini birtürlü yapamayanlar ve yazı ortasına reklam ekleyemeyenler için kullandığım bir eklentiyi tanıtacağım.

Öncelikle sadece yazının ortasına reklam getirmesi için kullanıyorum. Onun dışında farklı fonksiyonları da var fakat eğer wordpress kodlamasından anlıyor ve temanızı düzenleme yetkiniz var ise yerleşimi kendinizin yapmasını öneririm.


WordPress Adsense Now Eklentisi ;

Eklenti ücretsiz wordpress.com uzantılı site kullanıcılarının ve tema kodlamasından pek anlamayan kullanıcıların yazının başlık alanına, ortasına ve sonuna reklam ekleyebilmelerini sağlamaktadır.


WordPress Adsense Now Eklentisi Ayarları ;

Eklentide kullandığım tüm ayarlar aşağıdaki gibidir. Ekran görüntümün üzerine tıklayıp büyük ekranda inceleyebilirsiniz. (Yeni sekmede açılacaktır.)

wordpress adsense now eklentisi ayarları

Yukarıda görüldüğü üzere sol taraftaki text alana reklam kodumuzu yapıştırıyoruz. Dilerseniz 2 reklam kodunu birden yapıştırabilirsiniz.

3 adet görüntüleme ve görüntülemelerinde 3 ‘er tane seçeneği bulunmaktadır. Makale sayfasının üst kısmında, ortasında ve altında görüntülenmesini isteyebilir. Görüntülenmesini istemediğiniz alana suppress seçeneğini aktif edebilirsiniz.

Birde reklamınızın sola hizalanmasını, ortalanmasını veya sağ tarafa hizalandırılmasını ayarlayabilirsiniz. Ben sadece orta kısım için reklam Wordpresskodunu 2 defa yapıştırdım ve ayarları yukarıdaki gibidir.

Eğer google adsense kullanıyorsanız sayfada en fazla 3 adet reklam olabilir. Ayarlamanızı buna göre yapıp gereksiz yere ban yemeyiniz.

Ekran görüntüsünde yazıldığı üzere reklamın kategori sayfasında, etiket sayfalarında, arşiv sayfalarında, anasayfada, önsayfada görüntülenmesini isteyip istemediğinizi belirtebilir seçeneklerden seçebilirsiniz. Eklentinin ayarları çok basittir. Kendinizinde kolay bir şekilde yapabileceğinize inanıyorum. Özelliklede ücretsiz wordpress sitesi sahiplerinin düzenleme yapamadıkları için çok işlerine yarayacağına inanıyorum.


WordPress Adsense Now Eklentisi İndir

Eklentiyi eğer yetkiniz var ise eklentiler menünüzden, ” Yeni Ekle ” alanına girerek eklenti isminin aramasını yapıp kolay bir şekilde kurabilirsiniz. Eğer manuel olarak yapmak isterseniz. Hemen aşağıdaki indir logosuna tıklayınız.

indir

Tanıttığım  diğer wordpress eklentileri ;

Eğer herhangi bir sorun ile karşılaşır veya görüşünüzü, önerinizi bildirmek isterseniz yorum yaparak bildirebilirsiniz.

Comments
  1. Hayri |
  2. requiem_06 |
  3. Yunus Emre |
  4. Alper Coplugil |
  5. Ebru Çavdarlı |
  6. Digiturk marmaris |
  7. sevgi |
  8. umit |

Bir Cevap Yazın