WordPress Resimlere Pinterest Butonu Ekleme

Siteniz görsel ağırlıklı bir site ise seo açısından önemini denediğim ve oldukça memnun kaldığım pinterest ‘i kullanmanızı tavsiye ederim. Benim sitemdeki görsellerde olduğu gibi kendi sitenizdeki görsellerede pin it butonu eklemek isteyenler için eklentiyi paylaşıyorum.

pinterest

Eklenti ‘nin dili ingilizce olup kurduktan sonra hiçbir ayar yapmanıza lüzum yoktur. Kurulumdan sonra eklentiyi etkinleştirdiğinizde benim sitemde olduğu gibi sizin sitenizde de resimlerin üzerinde pinterest paylaşma butonu “pin it” eklenmiş olacaktır.

Eklenti İsmi : jQuery Pin It Button For Images

WordPress Sayfası : http://wordpress.org/plugins/jquery-pin-it-button-for-images/

Eklentiyi dilerseniz wordpress sayfanızdan indirip manuel olarak ftp ‘nizden sitenize yükelyebilir veya wp-admin menünüzde bulunan “eklentiler – yeni ekle” bölümünden sitenize kolay bir şekilde kurabilirsiniz.

Ben eklenti için hiçbir ayar yapmadım eklenti sayfası ingilizce ‘dir ve “Ayarlar” bölümünde eklenti panelini bulabilirsiniz. Sizlere tavsiyem kimse paylaşmasa bile sitenize içeriği eklendikten hemen sonra resimlerinizi pinterest hesabınızda buton yardımıyla paylaşmanız olacaktır.

Bir Cevap Yazın