WMTikk – Webmaster Araçları İncelemesi

Webmasterların hayatlarını kolaylaştırmak adına yapılmış içerisinde çok sayıda her ihtiyaca göre araçların bulunduğu ve her gün kendisini tekrar tekrar güncelleyen www.wmtikk.com kapsamlı bir tanıtımını yapalım dedik.

wmtikk

 Wmtikk webmasterlara ücretsiz olarak çok sayıda araçlar sağlar. Maksadı işlerimizi hızlandırmak ve pratik bir şekilde yapabilmemizi sağlamaktır. Sistemin çok sayıda faydalı aracı bulunmakta ve ben bunlardan birkısmını sizler için tek tek inceleyeceğim.

1.) Site Analiz Aracı ;

Bu araç webmasterların reklam alım-satım ve site alım-satım işlemleri için çok harika teker teker arayacağımız bilgileri tek bir tık ile karşımıza getirebiliyoruz.

WMTikk Site Analiz

Bu araç sayesinde neler yapabilirsiniz ?

 • Google Pagerank Değeri sorgulayabilirsiniz,
 • Google İndex sayısını sorgulayabilirsiniz,
 • Google Görsel İndex sayısını sorgulayabilirsiniz,
 • Google Backlink sayısını sorgulayabilirsiniz,
 • Alexa dünya ve ülke sırasını sorgulayabilir. Sitenin kaç adet alexa backlinki var görebilirsiniz,
 • Yandex, Bing ve Yahoo index sayısını sorgulayabilirsiniz,
 • Sitenin DMOZ kaydının olup olmadığını öğrenebilirsiniz,
 • Site yaşını ve lokasyonunu görebilirsiniz.

Ben bunları paylaşmak istiyorum sitemi satacağım ve konuda  bu bilgiler bana lağzım derseniz.

WMTikk Site Analiz Sonuçları

Eğer alt bölümdeki ” Analiz Sonuçlarını Çıkart ” bölümüne tıklarsanız yukarıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi 2 adet alan açılacaktır. Bunlardan birisi ile analiz sonuçlarınızı doğrudan text olarak alabilir, diğeri ile ise forumlarda paylaşabilmeniz için uyumlu olarak alabilirsiniz. Ayrıca ” Hızlı Erişim ve Paylaşım ” bölümüne tıklarsanız sitenizin analiz sonuçları için doğrudan erişim bağlantısı, forumda paylaşabilmeniz için kod ve html olarak kod vermektedir.

2.) Seo Analiz Aracı ;

WMTikk Seo Analiz Aracı

Bu araç sayesinde sitenizin çok farklı seo metotları açısından denetlenmiş halini görebilirsiniz. Böylece sitenizde uyguladığınız yanlış seo tekniğinizi düzeltebilir sitenizin arama motorları ile uyumlu bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

3.) Whois Sorgulama Aracı ;

Bir sitenin whois kaydına ihtiyacınız olduğunda bu site ile çok kolay ve ücretsiz bir şekilde sorgulama yapabilirsiniz.

4.) Google Sıra Bulucu ;

WMTikk - Google Sıra Bulucu

Bu araç sayesinde sitenizin indexlenen sayfasının google ‘da çok farklı dillerde ve global aramalarda kaçıncı sırada yer aldığını bulabilirsiniz. Önceden doğru sonuçlar abilmek için arayıcının geçmişini silmemiz gerekirdi şimdi tek tıkla sorgulayabiliyoruz.

5.) Ping Atıcı ;

WMTikk - Ping Atıcı Aracı

Sitemizin index almaması ve uzun uzun yazdığımız özgün makalelerin başkaları tarafından çalınarak onlarda daha hızlı index alması hem sitemizi kopya yapar hemde sinir bozucu olur. Sitenizin index hızını arttırmak için herhangi bir makale ekledikten sonra ping aracı sayesinde 20 popüler arama motoruna rss göndermiş olursunuz ve sitenizin index hızı minimuma düşer.

6.) WMTikk Dizini ;

Sitenize yüksek pagerank değeri olan wmtikk.com ‘dan backlink almak ve sitenize ait bir sayfasının olmasını istermisiniz ? Öyleyse dizin bölümünden hemen sitenizi ücretsiz bir şekilde ekleyebilirsiniz.

Kod ekleyen ve eklemeyen herkese eşit davranılmakta ve dizin admin onaylı olduğundan asla çöplüğe dönüşmeyecektir.

7.) Diğer Araçlar Bölümü ;

WMTikk - Diğer Araçlar

 

Ben her ne kadar diğer araçlar diyerek tek tek tanıtmasamda bu bölümdeki araçların önemi büyük ve çoğu sitede ya ücretli olarak paylaşılıyor yada düzgün çalışmıyor. Bu bölümden aşağıdaki araçları kullaanabilirsiniz.

 • Link Bulucu Aracı : Sitenizin diğer sitelerdeki bağlantısını kontrol edebilirsiniz.
 • Çoklu Pagerank Sorgulama Aracı : Bu araç sayesinde Google Pagerank Güncellemesi geldiğinde tüm sitelerinizin adreslerini yazarak hepsinin pagerank değerlerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca reklam vereceğiniz siteleri tek tek kontrol etmek yerine hepsini bu bölümden sorgulayabilir düşük pr değerine sahip olanları eleyebilirsiniz.
 • Google Ban Kontrolü Aracı : Bu araç sayesinde sitenizin google tarafından banlanıp banlanmadığını öğrenebilirsiniz.
 • Adsense Ban Kontrolü Aracı : Bu araç birçok sitede düzgün çalışmıyor, ama bu sitede doğru sonuçlar veriyor deneme amaçlı google adsense ‘den ban yemiş olan www.yenile.org ‘u sorguladığımda banlı, bu sitemi sorguladığımda bansız dedi.
 • HTML Kod Şifreleyici Aracı : Bir tema yaptınız ve ücretsiz olarak dağıtıyorsunuz footer bölümündeki linkinizin kaldırılmasını istemiyorsanız bu bölümü şifreleyebilirsiniz.
 • MD5 ve SHA1 Şifre Oluşturucu Aracı : Kolayca şifreleme yapmanızı sağlayacaktır.
 • Meta Tag Oluşturucu Aracı : Kod bilginiz zayıf ve statik html bir site mi yapmak istiyorsunuz bu araç sayesinde sitenizin meta taglarını oluşturabilirsiniz.
 • Meta Tag Gösterici Aracı : Bu araç sayesinde istediğiniz sitenin meta-taglarını görüntüleyebilirsiniz.
 • Yazı Özgünleştirici Aracı : Bu araç çoğu yerde ücretli olarak satılmakta ve kullanım izni verilmekte. Bu sitede ise ücretsiz olarak kullanıma sunulmuş bulunmakta. Bu araç sayesinde sitenize eklediğiniz yazıyı spin yaparak özgünleştirip paravan bloglarınıza da ekleyebilirsiniz.

8.) Ücretsiz İmleme Aracı ;

WMTikk - Sosyal İmleme Aracı

 

Ücretsiz olarak sosyal imleme yapabileceğiniz bir site bulmak çok zor bulursanızda kaliteli olmaz elbet. Wmtikk.com ‘un üyelerine sunduğu ücretsiz imleme aracı hizmete açılmış durumda. Yukarıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi bilgileri doldurup ” İmle ” butonuna tıklamanız yeterli oluyor.

9.) Toplu Dizin Ekleme Aracı ;

WMTikk - Toplu Dizin Ekleme Aracı

 

Bu araç sayesinde tek bir tıklama ile sitenizi 24 adet kaliteli dizine gönderebilme imkanına sahipsiniz. Sağ bölümde yer alan gerekli duyurulara uyduğunuzda sitenizin onaylanmasını sağlayabilirsiniz.

10.) Pligg İmleme ;

Pligg sitelerinin imlemedeki etkisini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu araç çok kısa bir süre sonra hizmete açılacaktır. Şuan için üzerinde çalışmaların devam ettiğinden dolayı bir ekran görüntüsü alamıyoruz.

Bahsettiğimiz tüm bu hizmetlerden ücretsiz olarak faydalanabilmek için http://www.wmtikk.com internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bir webmaster ‘ın mutlaka sık kullanılanlarında bulunması gereken sitelerden birisi olduğunu siteyi inceledikten sonra anlayacaksınız.

Comments
 1. Sedattr |

Bir Cevap Yazın