Webmasterlar için kazanç sağlamaya odaklanma !

Para Kazanma Yöntemleri

Merhaba değerli arkadaşlar. Webmaster arkadaşlar için Blogdan Para Kazanmaya Odaklanma makalemi yazıyorum. Umarım faydalı olur.

Öncelikle genel olarak webmaster‘lık hobi olarak ortaya çıkar. Öncelikle hobi olarak bir müddet uğraşırsınız ve sonra biraz para kazanayım domain ve hosting masrafları çıksın. Sonrasında ise ciddi anlamda gelir elde etmeye çalışılır.

Bu gelir elde etme konusunda sizlere birkaç öncü olabileceği fikirler verelim.

1.) Url & Link Kısaltarak Para Kazanma ;

Şimdi bloğu olan kişiler bu işlemi nadir olarak kullanır, kullandıkları zaman ise doğrudan yönlendiren para vermeyen siteleri kullanırlar.

Ama kafasında yer edinse bu konuda ciddi anlamda para kazanabilirler. Bu işlemden nasıl kazanır ?

  • Bloğunda yayınlayacağı makalelerdeki önemsiz linkleri kısaltarak bloğuna katabilir.
  • Bloğunun sosyal ağlardaki hesaplarında paylaşım yapacağı zaman bu sistemi kullanabilir.
  • Webmaster forumlarında link paylaşacağı zaman mesela imzasında doğrudan sitesinin linki yerine kısaltılmış linkini katabilir. Bir wordpress teması v.s. paylaşacağı zaman indirme linkini kısaltabilir.

Sizin konumunuza göre bu uzar gider. Şimdi makalemi okuyan bazı arkadaşlar diyecek ki hocam 1 tıklamaya 0,01 TL veriyor . 0,01 TL verebilir ama bir webmaster forumunda güzel bir tema paylaşıp indirme linkini kısalttığınızda tıklama sayısınıda hesaplamayı unutmayın.

Ben wordpress tema örneğini veriyorum ama bunlar uzar gider. Eğer facebook ‘ta 100.000 kişilik aktif bir sayfanız varsa ve linki kısaltarak paylaşırsanız ciddi anlamda gelir kaynağı olabilir.

2.) Alternatif Reklam Firmalarınıda Kullanın ;

İnternetten Para Kazanma YöntemleriHemen hemen ilegal sitesi olmayan tüm webmasterlar Google Adsense kullanırlar. En iyi geliri o sağlar. Fakat siteye 3 adet reklam yerleştirebileceğinizden 4.bir reklam koduna yeriniz olabilir. Gittigidiyor veya diğer firmalar ile bağlantı kurup onlarında reklamını ekleyebilirsiniz.

Mesela 1 tanede gittigidiyor reklamı eklediniz ayda 25 TL getiriyor. Dursun zararı nedir ki ? Eğer yerleşimi doğru yaptıysanız ziyaretçiyide rahatsız etmez. 4 ayda 100 TL sürekli gelir. Birde tam ihtiyacınız olduğu ve ummadığınız bir anda gelidiğinde bana dua edebilirsiniz.

3.) Kazandığını Yatırıma Harca !

Genellikle şöyle birşey vardır ilk kazancımı yaptım hemen çatır çatır yiyim. Böyle düşünmeyin. Örnek veriyorum ayda 100 TL reklamlardan kazanç elde ediyorsunuz bu parayı yemek yerine sitenize olduğu gibi yatırım yaparsanız bir sonraki ay geliriniz 150 TL olabilir.

Sitenize yatırım yaparken kalıcı yatırımlar yapmaya özen gösterin. Mesela süreli olan link reklamı yerine, ömürlük olan tanıtım yazısı reklamı verirseniz, kaldırılma ihtimali daha az olduğundan kaldırıldığında düşüşe geçmezsiniz.

Yatırımlarınız sayesinde kazancınızı her ay katlayabileceğinizi unutmayın. Buda yatırımı nasıl yapacağınıza bağlıdır ve öncelikle webmaster forumlarından araştırma yapmayı unutmayın. Alacağınız reklamın piyasa değeri ve size ne gibi faydaları, zararları olur bunları öncelikle bir karşılaştırın ki kârlı çıkasınız.

Örnek veriyorum 25 adet link çıkışı olan Google Pagerank Değeri 4 siteden 15 TL ‘ye link almak yerine 10 adet link çıkışı olan Google Pagerank Değeri 3 siteden 25 TL ‘ye link almanız sizin için daha faydalı olacaktır.

Comments
  1. ancespash |
  2. FleefSodemild |
  3. Master |
  4. Serkan |
  5. Ferah Blog |
  6. Adnan Güney |
  7. Tayfun |

Bir Cevap Yazın