Tek Sayfalık Site Seo Denemelerim

Merhaba arkadaşlar, deneme yanılma yöntemleri deneyerek yeni tek sayfalık çalışmalar yaptım. Bu çalışmalarımın neticesini sizlerle paylaşmak istedim.

seo

Google ‘ın yeni güncellemeleri ile birlikte artık tek sayfalık sitelerin  pek bir değerinin olmadığı benimsenmişti. Bende kendimce birkaç deneme yapmak istedim bu konuda ve denemelerimi ve denemelerimin sonuçlarını sizlerle paylaşmak istedim.

Denemelerim ;

1.) Adana Kiralık İskele Fiyatları

Sitemin sonuna /adanakiralikiskele/ şeklince yazında siteye ulaşabilirsiniz. Bir tanıdığım için yaptığım bu site biraz tuttu diyebilirim. Bu sitede sayfadaki içerik ve kod oranına pek dikkat etmedim açıkçası, sadece şablonu bırazcık özgünleştirip biraz bilgi eklemesi yaptım.

Adana Kiralık İskele Fiyatları : 3.Sıra
Adana Kiralık İskele : 1.Sıra
Yüreğir İskele Kiralama : 1.Sıra
Adana İskele Kiralama : 7.Sıra

Elbette sektör çok rekabetli bir sektör değil ve ilk kelimede site için tanıtım yazısı aldığım diğer sitem yyazar ilk sırada yer aldı.

2.) MediaDrug – Ücretsiz Müzik İndirme Programı

Bu program için bir müşterim benden tanıtım yazısı hazırlamamı istemişti. Yazıyı kendi sitemde yazmıştım yazıya buradan ulaşabilirsiniz. Sonra ekstradan birde böyle birşey yapayım test edeyim diye düşündüm. Çok sade bir tasarım aradım buldum ve onu yine kısmi özgünleştirerek kısa bir program tanıtımı yaptım.

Bu yaptığım sayfa ilk başlarda tutsada sonradan yerini sitedeki normal tanıtıma bırakmış ve tüm kelimelerinde sitemizdeki tanıtım ilk sayfada yer almaktadır. Örnek : MediaDrug, MediaDrug Programı, MediaDrug Programı İndir, gibi.

Anlayacağınız ilk yaptığım deneme yanılma statik html tek sayfa tanıtımları pek işe yaramadı. Ama şunuda belirtmeliyim ki sitelere hiçbir şekilde link almadım. Sadece siteyi açtım ve kendi haline bıraktım. Önümüzdeki günlerde yeni denemeler yapacağım onlarında sonuçlarını sizlere aktarırım. Bu sefer iletişim, hakkımızda sayfalarıda olan tanıtımlar hazırlayacağım. Şimdiye kadar yaptıklarımı ve yeni yapacaklarımı Seo Makaleleri etiketinden veya Webmaster kategorisinden takip edebilirsiniz.

Comments
  1. osman cinkara |

Bir Cevap Yazın