Spinleme ve Makale Özgünleştirme Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Spinleme ve Makale Özgünleştirme Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Spinleme işlemi makale özgünleştirme işlemi için genellikle bot ile içerik çekenlerde kullanılmaktadır. Bot ile sürekli belirli sitelerden içerik çektiklerinden dolayı makaleler daha önceden rakipleri tarafından da bot ile çekilebileceğinden birçok sitede yayınlanmış bir makale olacaktır.

Bir çok yerde yayınlanan makaleyi sitede yayınlarsanız siteniz spam/kopya içerik damgası yer. Bu durumun önüne geçmek için eş anlamlı kelimeler spinleme işlemi için kullanılır.

Her ne kadar makale özgünleştirme işlemi diyerekten geçsede spinleme yöntemi ile makale %100 özgün olmaz. Sadece bir kısmı değişir. Bu işlem için birçok bot ve site açıldı.

Örnek olarak kelimeleri ve değiştirilecek kelimeler yazılır. Sizlere örnekler verelim ;

Siyah ~ Kara

Okul ~Mektep

Öğretmen ~Mualim

Şeklinde genellikle günümüz Türkçe ‘sine uygun kelimeler ararlar. Sonuçta makalenin günümüz diline ayak uydurması gerekir. “ ve “ yerine “ ve de “ yazıldığında genellikle kelimenin anlamı değişmez. Bunlar gibi işlemler kullanılır. Eğer spinleme yapmak istiyorsanız sizlere hiçbir şekilde tavsiye etmem. Sonuçta %100 özgün bir makaleye değil maksimum %50 özgün ve anlam bozukluğuna uğramış bir makaleye sahip olacaksınız. Buda arama motorları tarafından özellikle de Google tarafından sevimeyen bir durumdur.

Size tavsiyem makale yazacağınız konuyu Google ‘da arayıp makale konusu hakkında yazılan makaleleri okuyup kendi yorumlarınızı katarak sitenize sıfırdan yazıp yayınlamanızdır. 3-5 tane örnek makale okuduktan sonra 3-5 makalenin birleşimi daha kaliteli bir makale çıkartabilirsiniz. Böylece özgün, doğru ve konusunda hata ihtimali düşük bir makaleye sahip olursunuz.

Comments
  1. Veli |
  2. bluecity |

Bir Cevap Yazın