Sitenizdeki Yazılar Paylaşılmalı !

BlogMerhaba arkadaşlar. Benim gibi genel ve kişisel karışımı blog tutanlar için önerilerim olacak.

Önerim : Sitenizdeki Makalelere Özen Gösterme Paylaşılabilirlik.

Google ‘ın son yapmış olduğu güncelleme olan hummingbird ile birlikte sitelerin sosyal olmasının önemi dahada arttı.

Bu sosyalliği arttırabilmeniz sitenizin doğal olarak paylaşılması ve yorumlanması için önerilerim olacak.

1.) Sitenizin görünümü :

Sitenizin tasarım ve içeriğindeki reklamlar bakımından rahatsız ediciden ziyade göze hoş gelen bir görüntüsünün olması önemli. Sonuçta insanlar sitenizi sosyal ağ profillerinde paylaşacaklar. Sitesinde cinsel reklamlar olan, reklamı aşırıya kaçırmış, tasarımını reklam ekleyeceğim diye bozmuş siteleri neden paylaşsınlar ki ?

2.) Paylaştığınız Makalenin Kalitesi ve Aranan Bilgiye Hitap :

Aranan bilgiye hitap çok önemlidir. Eğer adam 12px boyutunda 1 satır yazıyı bulmak için sitenizde birsürü yer okumak zorunda kalıyor ise bu siteyi tekrar ziyaret etme ihtimali düşük seviyededir. Hatta girdiği gibi hemen çıkabilirde. Bu da google analytics ‘e yansıyacağından google haberdar olacaktır.

webmaster

Eğer bilgiyi düzgün ve kaliteli görseller ile paylaşırsanız bunu sosyal ağ profillerinde paylaşma ihtimalleri çok daha yüksek olacaktır. Yazı içerisine eklediğiniz görsel çok fazla dikkat çeker.

3.) Nabız Tutup Nabza Göre Şerbet Verme :

Yorumların Seo 'ya EtkisiEğer internet gündemindeki yenilikleri sürekli olarak takip edip ilk paylaşanlardan olursanız kişiler sizin sitenizin sosyal ağ profillerini takip edip ilk onlar haberdar olmak isteyeceklerdir. Hem alakadar oldukları yazılarınız için sitenize gelir, hemde arkadaşları ile paylaşabilirler. Konuyla alakalı yorumlarını bırakmaları yükselir.

4.) Özellikle Paylaşılabilecekleri Seçme :

Şuanda internet sitelerinden en çok paylaşılanlar komik karikatürler, videolar gibi paylaşımlardır. Siyaseti saymıyorum kimse onun eline su dökemez fakat siyaset tehlikeli olabilir.

Örnek olarak “ Kaça Basıyo Bu Karikatürü ” ‘nü sizlere gösterebilirim.

5.) Sitenizin Dizaynını Paylaşmaya Yönelik Ayarlama ;

facebook

Hemen bir yukarıda örnek karikatür verdim. Bu karikatürün alt kısmında sosyal ağ ikonları mevcut. Gelen kişiler o kadar alta inmeyebilir. Bu sebebten ötürü paylaşma ikonlarını ziyaretçinin gelir gelmez görebileceği biryerde tutmakta fayda görülmektedir.

Zaten yapılan paylaşımlarda benim eski temam olan Arras Temasından kalmadır. Sitenin sağ üst köşesine facebook ‘ta paylaş ikonu eklemiştim.

Yeni yaptığım paylaşımlara baktığımda okunma sayılarının olduğunu fakat paylaşımların minimuma indiğini görüyorum. Tasarımı bozmak istemediğimden dolayı şimdilik ellemesemde bu durumu ileride lehime çevirmek adına birkaç değişiklik yapacağım.

Daha fazlası için ” Webmaster Konuları ” kategorimizi veya ” Seo Makaleleri ” etiketimizi takip edebilirsiniz.

Comments
  1. koray |
  2. evden eve nakliyat |

Bir Cevap Yazın