Seo Kitapları Hakkında Düşüncelerim

Merhaba arkadaşlar, son günlerde genel olarak bir bakıldığında sürekli olarak seo kitapları yazılmakta ve satışa sunulmaktadır.

Bu seo kitaplarından okuma fırsatım oldu sorularla seo kitabını okudum gerçekten işime yarayan bilgiler vardı ama genel olarak düşüncelerimi paylaşmak isterim.

#SeoKitapları

Seo Kitapları

Bu kitapları referansları olan seo uzmanları yazıyor, bu işten ekmek kazanan kişiler bunlar böyle bir durumda kimse sırrını paylaşmaz. Hep özgün içerikten doğal backlinkden dem vururlar ki benim sitemde dahil olmak üzere birçok sitede bu tür makaleler mevcuttur.

Şimdi bu sektörden ekmek yiyen birisi sırlarını paylaşır mı ? Paylaşmaz kendimden biliyorum işin tam en ince ayrıntısı hep saklanır eğer o ayrıntı ile iş biterse paylaşılır benim yaptığım gibi. Yazmış olduğum Paravan Blogların Mantığı ve Flash Oyun Sitesine İçerik Bazlı Seo isimli makalelerimi okuyunca anlarsınız en sonunda ise Az Backlink ile Az Riskli ve Kalıcı SEO isimli yazımda en son bombayı patlattım.

Peki ben o flash oyun sektöründen çekilmeseydim edinmiş olduğum bilgileri kimse ile paylaşırmıydım ? Eğer google güncelleme yapmasaydı her eklediğim oyunu google aramalarında 1.sıraya taşıyabiliyordum elimdeki paravan bloglar sayesinde.

Gelelim konuya hiçkimse işinin püf nokasını paylaşmaz eğer o işi bırakmıyorsa kimse ekmek yediği tekneyi batırmaz.

Bu tür kitaplarda genellikle internet ortamında var olan bilgiler bir araya toparlanır. Eğer seo bilginiz çok zayıf ise yani bu işe yeni başladıysanız faydalı bilgiler görebilirsiniz ama bunun yerine 1 domain alıp üzerinde deneme/yanılma yöntemini uygulayarak daha çabuk ve istekli olarak öğrenmeniz sizler için daha iyi olacaktır.

Sizde düşüncelerinizi yorum yaparak bildirebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz benim için değerlidir.

Comments
  1. kaan |

Bir Cevap Yazın