Paylaşımları Hastaglar ile Güçlendirme

Sosyal Medya

Merhaba değerli arkadaşlar, daha önceki yazılarımda hep sosyal medya paylaşımlarının öneminden bahsettim.

Örnek olarak Sitenizdeki Yazılar Paylaşılmalı isimli makalemi yazdım. Sosyal İmleme yapmanın önemi ve sitenizdeki yazıların sosyal ağlardaki paylaşımları google ‘ın gözünde büyük bir itibar kazandırmaktadır.

Önceleri sadece Twitter ‘da bulunan hastag özelliği günümüzde facebook ve google plus ‘da da mevcuttur. Bu özelliği kullanarak belirli kitlelere daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Mesela bu yazımızı twitter, facebook ve google plus hesaplarımızda paylaşır iken #SEO hastagını eklediğimizde seo ile ilgilenen kişilerin görmesine ve incelemesine vesile olabiliriz.

Buda sitemize sosyal medya kaynaklı hitlerin gelmesine sebebiyet verecektir. Eğer paylaşımınız CSS ile alakalı ise #CSS hastagı ile paylaştığımızda bu tagları takip eden kişilerin dikkatini çekecektir.

Daha öncesinde bunun bir örneği gözlemlemiş bulundum. Paylaştığım bir karikatüre #karikatür hastagı ile paylaştığımda twitter ve google plus ‘da oldukça dikkat çekti. Hatta twitter ‘da hesabımızı karikatür sevenler grubuna dahil ettiler. Önemli olan sadece paylaşılması değil, yapılan paylaşımların tıklamalar alarak sitenize geri dönüş sağlamasıdır.

Daha fazlası için webmaster konuları kategorimi veya seo makaleleri etiketimi takip edebilirsiniz.

No Responses

Bir Cevap Yazın