Paravan Blogların Mantığı

Merhaba arkadaşlar, daha önceki yazılarımda paravan bloglar hakkında çok sayıda bilgi paylaşımında bulundum. Bunlardan en kapsamlı olanı Sosyal İmleme Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler yazısı oldu.

Sosyal Medya

Eğer sizde kendinize bir paravan blog sistemi kurmak ve bu sistem sayesinde her eklediğiniz içeriğin google ‘da hemen ilk sayfaya yerleşmesini istiyorsanız ilk olarak yukarıdaki belirttiğim makaleyi okumanızı tavsiye ederim daha sonrasında bu yazımı okuyarak sizde başarıyı yakalayabilirsiniz.

Paravan Blog Mantığı Nedir ?

Wordpress vs. Blogger

Google ‘da en etkili backlink her zaman sitenin rakibinden aldığı backlink ‘tir. Bu sayede rakibi bu işi beceremiyor bu yüzden becerebilen birisini önermiş oluyor. Bu yüzden kuracağınız ve açacağınız siteler kesinlikle sitenizin konusu ne ise o konuda olmalıdır. Örneğin sağlık üzerine siteniz var ise açacağınız paravanlarda sağlık sitesi olmalıdır.

Bu sayede google ‘ın size rakip gördüğü bir siteden backlink almış olursunuz tabi bunu anasayfadan yapmayacaksınız. Makaleler ile sürekli tanıtım yazıları çıkarak yapacaksınız.

Tabi google ‘ın önce paravanları rakibiniz olarak görmesi gerekmektedir bunun için sitelere ilk 1 ay boyunca yapabilirseniz 3 ay boyunca en azından haftada 1 adet özgün makale girin ve hiçbir siteye link çıkışı yapmayın o siteden. Akabinde 1. ayını doldurduktan sonra 1 adet tanıtım yazısı alabilirsiniz. Sonrasında ücretsiz sosyal imleme eklentisi kurarak sosyal ağlarda o sitedeki yazıları imleyebilirsiniz.

Eğer 3 ay sabredebilirseniz 3.ayın sonunda siteye 1 adet sidebar veya footer backlink alımı yaparak siteyi tamamen güçlendirmiş olursunuz. Sonrasında günde 2 adet kendinize tanıtım yazısı çıkıyorsanız 1 tanede özgün yazı girerek etkisini görmeye başlayabilirsiniz.

Bakınız aşağıdaki ekran görüntüsü ;

paravan blogun etkisi

Paravan Blog ve Sosyal İmleme Eklentisinin Etkisi isimli yazımda bahsetmiştim. Önlem almadan tüm yazıyı gönderiyordum siteye eklenti ile ve o site benim ana sitemden hızlı index almaya başlayınca sıralamalarda benim ana sitemi geçer olmuştu. Bunada dikkat etmeniz gerekmektedir. Asla sitenizde paylaştığınız makaleleri paravanlara göndermeyin paravanlar için 100-200 kelimelik özgün makale oluşturun ve mutlaka paravanlarınızın temaları birbirlerinden hep farklı olsun.

Tüm makalelerimi okuyup sabırla uyguladığınızda kendinizi seo ‘nun hiç bilinmeyen sırlarını bulmuş gibi hissedeceksiniz. Benim oyun sitelerim için yakaladığım başarılar çok uzun sürmese bile 1.sıraya yerleştirme yapabiliyordum.

Bir Cevap Yazın