Mobil uyumlu tema kullanarak 1 adım önde olmak !

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz. Son zamanlar da site ile pek ilgilenmediğimin farkındayım. Sizler için bu yazımda mobil uyumlu temaların öneminden ve faydalarından bahsedeceğim.

Malum çağımız teknoloji alanında çok fazla gelişti. Hemen hemen herkesin elinde bir akıllı cep telefonu mevcut. Özellikle günün belirli saatlerinde çok sayıda kişi bilgisayar kullanmak yerine cep telefonundan internete girip aradığı bilgiyi hemen bulmak için uğraşmaktadır.

Bunu sizlere bir ekran görüntüsü ile ispatlayabilirim. Hemen aşağıda görmüş olduğunuz ekran görüntüsünü haber sitemizden gece yarısı bir vakitte almış bulunmaktayım.

Mobil uyumlu tema kullanarak 1 adım önde olmak !

Ekran görüntüsünde göreceğiniz üzere sitede 416 online var ve bunun %94 ‘lük bir oranı mobil kullanıcı. Gün içerisinde ara ara sitede ki online olan kullanıcılara baktığımda akşam saatlerine doğru mobil kullanıcı oranı bilgisayar aracılığı ile internete bağlananlardan fazla olmaktadır.

Google bu konuya o kadar fazla önem vermektedir ki siteler için Mobil Uyumluluk Testi aracı çıkartmış durumda. Aracı görüntülemek ve sitenizi sorgulamak için buraya tıklayınız. Sitemizin sorgusu otomatik olarak yapılacaktır.

Mobil Uyumluluk Testi

Sizlere tavsiyemiz mevcut sitelerinizi sorgulayın ve eğer siteniz mobil uyumlu olarak görünmüyor ise hemen kendinize mobil uyumlu bir tema bulun veya temanızı mobil uyumlu bir hale getirin.

Eğer bir wordpress site açacak olursanız mutlaka tema arar iken responsive olmasına dikkat ediniz. Sitemizin teması responsive olduğundan dolayı mobil uyumludur. Eğer oturmuş bir sisteminiz mevcut ise ve siteniz wordpress altyapılı ise siteniz için özel olarak mobil tema alıp kurabilirsiniz. Piyasada mobil temalar mevcuttur ve sitelerimden birisinde zamanında kullandığım için biliyorum mobil uyumlu olmayan siteme bir mobil tema aldığımda hitim ve gelirim 2 kat artmıştı.

Google başlattığı yeni sistem ile bir mobil kullanıcı internette arama yaptığında ön sıralarda mobil uyumlu temaları olan siteleri daha ön sırada çıkartmaya başlamıştır. Eğer rakiplerimden farkım olsun istiyorsanız ayrıca sitenizin Google PageSpeed sorgusunu yapıp mobil ve masaüstü hatalarını giderebilirsiniz.

Tema seçimi yapar iken temanızın hatalarının az olmasına ve sayfa hızının iyi durumda olmasına özen gösterirseniz rakiplerinizden daha önde başlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın