KURUMSAL SEO ÖNEMİ

KURUMSAL SEO ÖNEMİKurumsal SEO; en yalın haliyle SEO’luk hizmetinin ‘kurum’lar tarafından verilmesidir.

Bir işyerinin kurum olarak anılabilmesi için kelime ve teknik anlamının yanı sıra halkın ya da potansiyel müşterilerinin zihninde bir takım olumlu algıların oluşması gerekmektedir.

Bu algılar şöyle açıklanabilir; belli bir süredir aynı işi yapıyor olması, profesyonel personel istihdam etmesi, müşterilerinden olumlu geri bildirimler(feedback) alması, memnun müşteri oranının memnun olmayanlara göre oldukça yüksek olması vb. Halkımız genel olarak kamu hizmeti veren oluşumlara ‘kurum’ der.

Vatandaş, kamu dışında bir işyerine firmaya ‘kurum’ diyorsa, o firmaya güveni tam demektir.

İnternet sitesi sahibi özel ya da tüzel kişiler, şayet bir SEO hizmeti alacaksa elbetteki bu hizmeti profesyonel bir kurumdan almayı tercih etmelidir.

Kurumsal SEO hizmeti verme amacıyla kurulmuş işyeri, sektöründe başarılı olabilmek için, ‘kurum’ olabilmek için kelimenin tam anlamıyla profesyonel bir kadro kurmak zorundadır. SEO hizmetini satın alacak olan internet sitesi yönetimi de hiç kuşku yok ki profesyonel bir ekiple çalışmak ister.

SEO

Bütün bir ekibi istihdam ederek, teknolojik yatırımı karşılamak istemeyen site yönetimi, bu yatırım ile sürekli ve çok sayıda personel çalıştırmaktansa, Kurumsal SEO hizmeti veren firma ile anlaşma yoluna gidecektir.

On milyonlarca internet sitesi içerisinde, milyarlarca veri içerisinde kendi sitenizin arama motorlarında en üstlerde yer almasını gerçekleştirebilmek için gerekli olan SEO hizmetinihomeagent olarak, internet sitesi sahibinin kendi bünyesinde oluşturması oldukça zor bir süreçtir.

Uzman çalışan, iyi teknoloji derken oluşacak maddi yük, finans bölümünü çileden çıkartabilir. İşte Kurumsal SEO’nun Önemi, tam da burada kendisini gösterir. Kurumsal SEO hizmeti veren ajanslar, hizmeti almak isteyen internet sitesi adına tüm personeli istihdam eder, gerekli, teknolojik yatırımı yapar.

Bir Cevap Yazın