İstenmeyen Yorumları Artık İsteyin

Yorumların Seo 'ya Etkisi

Merhaba arkadaşlar, wordpress sitesi olan hemen hemen herkez spam yorumlardan dert yanmaktadır. Fakat bu yorumlar aslında bizim faydamıza nasıl mı ?

Google amcamızın yaptığı yeni güncelleme olan Hummingbird internet dünyasını salladı. Birçok site sıralamalardan düştü. Birçoğunun anasayfası ve altsayfaları yok oldu.

Bu güncellemenin amacı sosyalliği arttırmak olduğunu r10.net ‘te radmin ‘in yazdığı ;

http://www.r10.net/google-optimizasyon/1144792-hummingbird-algoritmasi.html

Makalede kafama sitelerin sosyalliği ve yorumların önemi takıldı. Akabinde ;

http://www.r10.net/wordpress-tema-amp-eklenti-satisi/1145454-yeni-algoritma-icin-hazirlandi-sitenizdeki-aktifligi-arttirin-ust-siralara-kolayca-cikin-v1-3-a.html

Konu üzerinden Google Hummingbird için gerçektende önemli olabileceğini düşünüp satın aldım. Akabinde gözlemlemelerim sürdü. Botu aktif edip siteye 15-20 tane yorum gönderdiğimde sitenin index hızının arttığını ve yorum yapılan sayfaların aramalarda üst sıralara çıktığını farkettim.

Bundan ötürü hitim 1.000 Tekil ‘den, 1.500 Tekil hite arttı. Bu artış sayesinde hem kazancımı katladım hemde sürekli çalışan bir araca sahip oldum. Bunuda ” Sitene Yatırım Yap, Kazancını 2 ‘ye katla ” makaleme bağlayabiliriz. Eğer bütçeniz yok ve sitenizden henüz bir gelir elde etmiyorsanız. Bunu her wordpress sitesine gelen spam yorumları editleyerek yapabilirsiniz. Biraz zahmetli olsada emeğinizin karşılığını mutlaka alırsınız.

Comments
  1. Seyit Ali |
  2. Ali Baş |
  3. blon |
  4. Emre C+ |
  5. Cengiz Eren |

Bir Cevap Yazın