Hastag kullanarak sosyal imleme yapmanın faydaları !

Merhaba arkadaşlar, hepimizin malumu son günlerde google seo açısından sosyal medya çok önemli bir hale geldi. Bu yazımda sosyal imlemede hastagları kullanarak hangi faydaların göreceğinizi belirteceğim.
Sosyal Medya

Özellikle de facebook, twitter ve google plus çok önemli oldu. Bahsettiğim 3 sosyal ağ hastaglar ile paylaşımlar mevcut. Sadece kelimenizin başına # katmanız yeterlidir. Muhakkak o kelimeyi takip edenler bulunmakta.

Tamamen deneme yanılma uygulayarak deneyimlerimi sizlerle paylaşıyorum. Bahsedeceğim yöntemi uygulayarak aşağıdaki faydaları sağlayabilirsiniz.

facebook

1.) Gerçek ziyaretçilerin tıklaması ;

Eğer hastagı özverili bir şekilde girerseniz o kelime ile ilgilenen kitleye ulaşabilirsiniz. Google ‘ın son yaptığı güncellemeler ile sadece yazının paylaşılmasının bir önemi yok. Yazı tıklanılıp eleştirildiği vakit kârlı çıkarsınız. Kitle paylaşıma tıklayıp sitenize girmeli, makalenizi okumalı eğer makaleniz alakasız ise hemen geri çıkacaktır ve bunuda asla tavsiye etmem.

2.) Arama motoru ile gelemeyenler hastagdan gelecek ;

Örnek veriyorum siteniz seo kelimesinde ilk sayfalarda olmayabilir. Ama #seo hastagı ile paylaşıldığında o tagı kullananlar sitenizi ziyaret edecektir.

3.) Takipçi ve eleştiri kazanma ;

Bu konuda çok önemlidir hastaglar.  Hemen örnek ile açıklayalım. Ukash alımı ve satımı yapan bir müşterimin yazısını twitter ‘de #ukash hastagı ile paylaştığımda aldığım sonuç. İlk olarak benim paylaşım ardından ise karşı tarafın eleştirisini vereceğim.

twitter

Hemen yukarıda bir örnek görüyorsunuz.  Hemen birde favori örneği verelim ;  


Hemen aşağıdaki ise #webmaster ve #seo hastagını takip eden bir yabancıdan ;

 


Görmüş olduğunuz örneklerin yeterli olduğunu umuyorum.

Hastaglar ile takipçinizin olup olmamasının bir önemi yok. Hastaglar ile kelime odaklı o kelime ile ilgilenen kişiere ulaşacaksınız. İstediğiniz kadar takipçiniz olsun siz seo ile alakalı bir yazı paylaştığınızda hiç etkisi olmayacaktır.

Eğer bir eleştiriniz, düşünceniz veya eklemek istediğiniz birşey var ise lütfen çekinmeyin. Daha fazlası webmaster kategorisi ve seo makaleleri etiketimizde. Daha önceden Paylaşımları Hastaglar ile Güçlendirme isimli makalemi yazmıştım.

No Responses

Bir Cevap Yazın