Google Pagerank Değerini 5 ve üzeri almak

Google Pagerank

Merhaba değerli arkadaşlar, google pagerank değeri ile alakalı bir makaleyle daha karşınızdayım.

Tüm webmasterlar sitelerinin yüksek pagerank değeri almasını arzularlar. Bu konu hakkında bende bildiklerimi paylaşmak isterim.

Öncelikle google pagerank değeri kaliteli sitelerden dofollow link alarak elde edildiğini umarım biliyorsunuzdur. Eğer bilmiyorsanız ” Google Pagerank Değeri Nasıl Alınır ve Yükselir ” adlı makalemi okumanızı tavsiye ederim.

Buradan nasıl pagerank değeri alacağınızı öğrenebilirsiniz zaten google pagerank değeri 1-2-3 almak zor değildir. Google insiyatif olarak bu pr değerlerini verebilir.

Ancak google pagerank değeri 4-5-6-7-8-9-10 almak çok zordur ve bunun için sağlam backlinklere ihtiyacınız vardır.

Mesela sitenizin pagerank değeri olarak 5 almasını istiyorsanız. Google Pagerank değeri 5 ve üzeri olan sitelerden dofollow backlink almalısınız.

Mesela sitenizin pr değerinin 7 olmasını istiyorsanız yine aynı şekilde pr değeri 7 ve üzeri olan sitelerden dofollow backlink almalısınız.

Yanlız bunları yaparken backlink alacağınız sitenin fake pr domain olmadığından emin olmalısınız. Bunun için ise google ‘da şu şekilde arama yapabilirsiniz ” info:yusufkisa.com ” site adresimin yazılı olduğu yere sorgulamak istediğiniz sitenin adresini yazınız. Eğer arama sonuçlarında 1 site çıkıyor ve bu site sorguladığınız site ise işlem tamamdır.

Dikkat etmeniz gereken bir husus ise hacklink almıyor olmanızdır. Eğer link satan kişi üniversite sitelerinden link satıyorsa bunu araştırınız. Hacklink yöntemi ile link alırsanız ve bu google ‘a bildirilirse çok büyük zararlar görebilirsiniz.

Comments
  1. Search Engine Land |
  2. Dechay Eaton Watts |

Bir Cevap Yazın