Google Pagerank Değeri Nasıl Alınır ve Yükselir !

Merhaba değerli arkadaşlar, bu konu biraz mazisi olan eski bir konudur fakat yinede yeni başlayan webmaster arkadaşlar için bloğumda yer vermek istiyorum.

Konumuz google pagerank değeri nasıl alınır ve google pagerank değeri nasıl yükselir.

Google pagerank değeri sitenizin başka sitelerden dofollow link almasıyla google tarafından yapılan güncellemelerde aldığı değerdir.

Alınan bu dofollow linkleri google öneri olarak algılar ve burda linki aldığınız sitenin kalitesi çok önemlidir. Eğer linki aldığınız sitenin Pagerank değeri 4 ise sitenin link çıkışları ve kalitesi yerindeyse siteniz bu siteden etkilenip maxsimum 4 google pagerank değeri alabilir.

Örneğin 4 adet pagerank değeri 4 olan siteden dofollow link aldınız ve sitelerin kaliteleri iyiyse yine sitenizin alabileceği maxsimum google pagerank değeri 4 ‘tür.

Bu karşılaştırmayı sizde yapabilirsiniz. Mesela dofollow link alacağınız siteye girip anasayfasından sabit çıkışlı linklerin yani altsayfaların google pagerank değerlerini  inceleyebilirsiniz.

Örnek olarak bizim sitemizi incelediğinizde PR 4, PR 3, PR2, PR1 altsayfalar görebilirsiniz. Aynı şekilde sizin siteniz eklendiğinde tabi güncellemeden en az 1 ay önce eklenecek olursa bu değerlerden birisini alabilir.

Ama ben PR 5 almak istiyorum diyorsanız en düşük pr5 değerli sitelerden dofollow link almanızı öneririz. Örnek vermek gerekirse üniversite sitelerinin google pagerank değerlerinin yüksek olduğunu herkez bilir.

Bunun nedeni ise üniversite sitelerinin birbirlerini linklendirmesidir. Eğer google pagerank değeri 7 olan bir üniversite sitesinden dofollow link aldığınızda google pagerank değeriniz 7 ve altı olabilir.

Bu durumlarda kattiyen kesin birşey yoktur. Sadece ihtimaller vardır bu nedenle dofollow link alınacak sitenin mutlaka altsayfalarına ve link çıkış sayısına bakmanız gerekmektedir.

Benim düşüncem ideal link çıkış sayısı 15 ‘tir. Birçok seo sitesi 20 desede ben 15 + link çıkışlı sitelerden backlink almanızı önermiyorum.

Bu aşamayı geçtikten sonra birde sitenizin durumu önemlidir. Özgün tasarım ve kod/text metin oranlarını göz önünde bulundurmalısınız. Siteniz sakıncalı sitelere (adult gibi) link çıkışı yapıyorsa ki dofollow link çıkışı yapmak o siteyi önermek kefil olmak demektir google açısından. Siteniz kalitesi çok düşük sitelere link çıktığında ise pagerank değeri almanız zorlaşır.

Bu yüzden backlink almaya başlamadan önce sitenizin durumunu gözden geçirmeniz. Sitenizde eklediğiniz makalelerin özgünlüğü ve makaleler içerisinde arama motoru dostu bağlantılar yapmanız sizin bu ihtimalinizi oldukça arttıracaktır.

Google pagerank değeri almak için alınacak dofollow linkleride biranda yapmak değilde sitenizin belirli bir içeriği olduğunda zamana yayarak yapmanız daha iyi olacaktır. Bu işlem araştırma gerektiren bir işlem olup kattiyen hacklink almamalısınız.

Şikayet edildiği taktirde google tarafından çok büyük cezalar alabilirsiniz. Sayfalarınızdaki makalelerin kelime sayılarınıda +200 tutmanızı öneririm.

Herhangi bir anlamadığınız takıldığınız yerleride aşağıdaki yorum forumunu doldurarak sorabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

Diğer makalelerim için ” Webmaster ” kategorimi ziyaret edebilirsiniz.

Comments
  1. ToosseAcoub |
  2. Tattooed_Mummy |
  3. Web Design |
  4. David Schrab |
  5. Web SEO Analytics |
  6. hikmet |

Bir Cevap Yazın