Google Gibi Getir Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Google

Merhaba arkadaşlar, başlıkllar şeklinde sizlere anlatımda bulunacağım başlıkları takip ediniz.

1.) Google Gibi Getir Nedir ?

Google gibi getir, google webmaster araçlarından sitemize eklenen içeriği manuel olarak anında indexletmedir.

2.) Google Gibi Getir Ne İşe Yarar ?

Sitemize eklenilen yazıya google botlarını yönlendirip 5 saniye içerisinde indexlenmesine yarar. Hızlı index almak için kullanılır.

3.) Google Gibi Getir Nasıl Yapılır ?

Google web yöneticisi araçlarına sitemizi ekleyerek bu işlemi çok kolay bir şekilde yapabiliriz. Öncelikle google ‘ın webmaster sayfasına sitemizi eklememiz gerekir.

www.google.com/webmasters/

Yukarıdaki bağlantıya tıklayıp gmail hesabınız ile giriş yaparak sitenizi size uygun olan yöntem ile google webmaster araçlarına ekleyiniz. Ardından aşağıdaki adımları uygulayınız.

  1. Eklediğiniz sitelerden işlem yapmak istediğinizin üzerine tıklayınız.
  2. Sol bölümde yer alan ” Tarama ” menüsüne tıklayınız.
  3. Açılan alt menülerden ” Google Gibi Getir ” sekmesine tıklayınız.
  4. Açılan sayfada sitenizin http://www.yusufkisa.com/ şeklinde hazırda çıkacaktır buradan indexletmek istediğiniz sayfanın kalan url uzantısını giriniz. Mesela “konu/android/” şeklinde yaptığımda android kategorimi görmektedir.
  5. Akabinde “ Getir ” butonuna tıklayınız. 1 saniye kadar sonra aşağıda url gelecektir. ” Dizine gönder ” butonuna tıklayıp açılan ufak sayfada ” Gönder ” dediğinizde yazınız 5-10 saniye içerisinde google tarafından indexlenmiş olacaktır.

İşlemler bu kadar dilerseniz doğal olarak hızlı index almak için ” WordPress Hızlı Google İndex İçin Yapılması Gerekenler ” isimli makalemi okuyabilirsiniz. GGG manuel bir işlem olarak sayılır. Doğal değildir. Daha fazlası için Webmaster Konuları kategorimizi veya Seo Makaleleri etiketimizi takip etmenizi tavsiye ederiz.

Comments
  1. D. Panq |
  2. Serhat S. |

Bir Cevap Yazın