Google Adsense ‘ye Başvuracaklar için Öneriler

google adsenseMerhaba arkadaşlar, birçok blog yazarı veya türlü türlü sitesi olanlar için en iyi reklam ağı Google Adsense ‘dir.

Sitemiz politikalara uyduğu sürece en çok geliri Google Adsense verir ve bizimkiler gibi paranıza kesik atma ihtimali, gösterim ve tıklamaları gizleme ihtimali çok azdır.

Bu yüzden sevilir ve kullanılmak ister. Google Adsense ‘ye başvurup birtürlü sitesine onay alamanlar için nasıl başvuru yaptığımı ve nasıl 1 günde onay aldığımı anlatacağım.

Webmasterlığa başladıığmda amele gibi içerik kasar ne backlink, nede reklam alma konusunda bilgi sahibi değildim. İlk başlarda statik html bir sitem vardı. Onu google web yöneticisi araçlarına eklemek için gmail hesabımı açmıştım.

Daha sonraları wordpress altyapılı bir sohbet sitesi geçti elime. Onu google analytics ‘e eklemiştim. Böyle böyle tüm google servislerini kullanmaya başlamıştım. Fakat henüz adnsense ‘den haberim yoktu. Kafamda gelir elde etme gibi birşey yoktu doğrusu.

Daha sonraları Yenile.ORG ‘u açtığımda (2010’lu yıllar) adnsense ‘den haberdar olup siteden gelir elde etme isteği oluştu. Bu isteğimin oluştuğunda site en az 1.500 tekil hite sahipti ve adnsense başvurusunda bulunmuştum.

→ Başvurum sadece 1 günde onaylanmıştı. Şimdi sizlere önerilerim ;

  • Adsense ‘ye başvuracağınız gmail adresi mümkün olduğunca eski olsun.
  • Gmail adresiyle başvuru yapmadan önce mutlaka sitenizi google web yöneticisi araçlarına ve analytics ‘e sitenizi kayıt edin. Bir süre google sitenizin verilerini görsün.
  • Sitenizde politikalara aykırı hiçbir işlem yapmayın. Bu sürede özelliklede ilk başvuruda sitenizde video bile olmasın. Mümkün olduğunca net bilgiler verin. Gelen ziyaretçinin sitede kalma süresi en az 1 dakika olsun.

Yukarıdaki adımları yaptığınızda başvurunuzun kısa bir süre içerisinde onaylanacağına inanıyorum. Varsa sizlerinde eklemek istediği önerilerinize açığım.

Bu arada birçok politika ihlali olmasına ve adsense reklamlarımın birçok sitem üzerinde engellemesine rağmen hiçbir zaman hesabım kapatılmadı. Sadece site engellemesi yedim.

Comments
  1. Himanshu Negi |
  2. Google AdSense |
  3. Google AdSense |
  4. Musa Altay |

Bir Cevap Yazın