Google Adsense Tıklama Kayıpları

Google Adsense ile geçinenler 2014 yılı başlangıcından bu yana özelliklede Mart ve Nisan aylarında tıklama kayıplarından şikayetçi durumdadırlar.

google adsense

Tıklama kayıpları bu aralar çok sık olmaya başladı bir oyun sitesi yüksek bir sayfa görüntüleme sayısına erişiyor ama nedense tıklama olmuyor. Bu oyun sitelerine girenlerin büyük bir kısmı çocuklardan oluşmakta ve onlarda reklamları ayırtetmekte zorlanıyorlar ve tıklama oranları genellikle yüksek oluyordu. Dün ve bugün ‘den 2 adet ekran görüntüsünü sizlerle paylaşayım dilerseniz.

Dün ;

Google Adsense Tıklama Oranı Düşüşü

Bugün 16:15 ‘e kadar ;

Google Adsense Tıklama Düşüşü

Oyun sitelerine bakarsanız birisinin 701 sayfa görüntülemesi bulunmakta ama malesef 6 kişi tıklamış buna inanabilirmisiniz ? İngilizce sitelerinde oranları düşmeye başladı ingilizce güzel diyorduk. Dünkü istatisliklere bakarsanız 254 sayfa görüntülemesine 9 tıklama gibi bir durum söz konusu.

Ama şunuda belirteyim Google Adsense ‘nin rakibi yok, nasıl yok diyeceksiniz şimdi bizim Türk reklam şirketlerinden birisinde olsaydı bu gelirin yarısını bile bulamazdık bundanda adım gibi eminim ve altına imzamı atarım.

Ne olursa olsun yine Adsense daha çok veriyor. Eğer birisinden site aldıysanız ve site gelirinde bir anormallik gidiyorsa sitenin hit durumuna bakınız. Eğer sitenizin hiti aldığınız gibi duruyorsa problem yok demektir.

Bir Cevap Yazın