Google Adsense ABD Tıklamasına Yüksek Gelir

google adsense

Merhaba arkadaşlar, daha önceden sizlerle ” Google Adsense ‘de ingilizce sitelerin fazla kazancı ” diye bir makale paylaşmıştım.

Bu sefer site ingilizce değil fakat ABD ‘den gelen 1 kişinin tıklamasının verdiği yüksek geliri sizler ile paylaşacağım.

Hemen webmaster kategorisinde ” Google Adsense ‘den Başkası Yalan ” diye yazı göreceksiniz ama bu yazı ile uyuşmayabilir. Size dün 07.01.2014 tarihli Google Adsense gelir tablomu göstereyim ;

Google Adsense ABD Yüksek Kazanç

Ekran görüntüsü siteye sığsın diye ufaktma yaptım tam ekran görmek için tıklayınız.

Ekran görüntüsünü özetle anlatayım.

Bu siteme yani www.yusufkisa.com ‘a toplamda ABD ‘den 8 adet sayfa görüntüleme olmuş, 1 tıklama yapılmış ve 10,24-TL para bırakmış.

Hemen bir alt satıra baktığımızda Türkiye ‘den 1.666 sayfa görüntüleme yapılmış (sayıda var bir ib-nelik zaten) , 27 tıklama olmuş ve toplam 4,66 TL para bırakmış.

Bizim ülkemize 1 tıklamaya ortalama 0,17-TL bırakırken ABD ‘ye 1 tıklamaya 10,24-TL bırakmakta. İşte bu yüzden ingilizce kaynaklara yönelmeliyiz.

Google Adsense

Hemen yukarıdaki ise inglizce deneme amaçlı açtığım bir sitenin görüntüsü o dönemde google adsense $ bazında çalışıyordu ve 1 tıklamaya 2,56 $ bırakmıştı. Aklı olan para döküp seo yaptırıp link falan almasın. Aklı olan gidip ingilizce kursundan inglizce öğrenip site açsın.

Bir Cevap Yazın