Google Acemileri ve Disiplini Sever !

Merhaba arkadaşlar, son günlerde yaptığım birçok çalışmada gördüğüm üzere google ‘ın acemileri ve disiplinli çalışanlara özellik tanıdığını farkettim.

Birçoğumuz kendimizi seo diye paralar iken bazıları amatörce bir kabataslak çalışma yaparak önümüze geçebiliyor. Bunların 2 çeşiti var acemice çalışma yapmak ve disiplinli çalışma yapmak. Tüm bu saydıklarımı oluşturduğum site üzerinden örnekler ile göstereceğim.

Disiplinli Çalışma

1.) Disiplinli Çalışma ;kategori

Öncelikle bir stratejiniz olmalı. Ben siteyi açmadan önce kafamda siteye uygulayacağım stratejiyi yazıp çizmiştim. Mümkünse önünüze bir defter alın ve günlük olarak yapacaklarınızı tek tek yazmaya başlayın.

Herşeyiniz düzenli başlamalıdır, başlarken yapacağınız en ufak bir hata ileride size büyük sorunlar çıkarabilecektir. Öncelikle iyice düşünerek sitenin başlık, anahtar kelime gibi ayarlarını yapmalısınız.

Sonra siteye oluşturacağınız kategorileri belirlemelisiniz. Mesela benim kredi kartı üzerine düşünerek açtığım sitenin ana kategorisi ” Kredi Kartı Başvurusu ” fakat bu kelimede kısa bir sürede rant elde etmek çok zor olduğundan tüm bankalarıda listelemek istedim. Örnek olarak TEB ‘i verirsek çok sayıda kredi kartı var. Herbirini ” TEB Kredi Kartı Başvurusu ” kategorisi altına eklediğimde google ‘da o kelimeyi arayıp gelenler etiket yerine kategori ile karşılaşınca daha olumlu etki edebiliyor.

Bunları bu düşünce ile kategorilerinizi özverili bir şekilde oluşturmanız için yazıyorum. Siteye yapacağınız herşeyi özenerek yapmalısınız. 1 makale size 5 dk yerine 30 dk ‘ya patlıyorsa emin olun fazladan ayırdığınız 25 dakikanın karşılığını illaki alıyorsunuz.

Kendinize bir yol haritası çizmelisiniz günlük 1 içerik mutlaka siteye girilmeli, siteye girdiğiniz içerikleride elbette sosyal medyada paylaşmalısınız.

Benim yaptığım ne oldu bir tarayıcı kurdum bilgisayarıma ekstradan örnek vermem gerekirse yandex browser ‘i kurdum. Buradan neler yaptım ;

Sosyal Medya

  • Google Plus için gmail hesabı,
  • Pinterest hesabı,
  • Twitter hesabı,
  • Facebook sayfası,
  • Linkedin hesabı,

Bu yukarıdaki saydığım hesapları özverili bir şekilde eksiksiz olarak oluşturdum. Siteye eklediğim her yazıyı bu sosyal ağ hesaplarında #hashtag kullanarak paylaştım. Altını çizeyim paylaşımları eklenti kullanarak değil tamamen sitenin alt bölümünde yer alan sosyal medya paylaşım butonlarını kullanarak manuel bir şekilde yaptım.

Siteye eklediğim her yazı tamamen özgün, içlerindeki resimler özgünleştirilmiş, 1 site içi seo linki, 1 arama motoru dostu bağlantı mutlaka kullanmaya özen gösterdim.

2.) Acemice Çalışma ;

Tüm bu saydıklarımı yapar iken siteye hiçbir şekilde link alımında bulunmadım. Sadece sosyal medya hesaplarımdan gelen linkler vardı onlarında büyük bir kısmı nofollow olduğundan link olarak saymıyorum bile.

Sonrasında ise sağolsun bir arkadaş siteme anti-seo olarak +18 bir kelimede 1K üzeri link yolladı. O linklerden haberdar olur olmaz direk olarak google disawov aracı ile reddettim.

Sonrasından siteden tamamiyle umudumu kesmiştim ki bir baktım site şuan ilgilenmediğim halde tuttu. Nasıl derseniz adsense görüntüleri aşağıdadır.

adsense

Sitenin 1 Haziran 2014 ile 20 Haziran 2014 tarihleri arası geliri yukarıdaki gibidir. Siteye birşey yapmıyorum eminimki ilgilenmeye devam edebilsem daha çok gelir elde edecek kabiliyette bir site oluşturmayı başardım. Siteyi inceleyerek yaptığım çalışmaları stratejimi çözüp kendinize uygulayabilirsiniz. Bahse konu site www.kredivekarti.com ‘dur.

Ben her zaman bilginin paylaştıkça güzel olduğuna inandım. Kimseden bilgilerimi esirgemedim, gizlemeye çalışmadım.

Comments
  1. Şenol |
  2. Şenol |

Bir Cevap Yazın