Flash Oyun Sitesine İçerik Bazlı Seo

Bir flash oyun sitesinin içerikleri yani oyunları google ‘da sıralama kazanabilmeleri açısından nasıl oluşturulması gerektiği hakkında tecrübelerimi paylaşmaya karar verdim.

SEO

Merhaba arkadaşlar, daha önceki yazılarımda Flash Oyun Siteleri için Seo isimli makalemi yayınlamıştım. Bu yazımda ise içerik bazlı seo ‘nun nasıl yapılacağı hakkında bilgi vereceğim.

Sitenize eklediğiniz oyunun büyük oyun siteleri ile nasıl yarışabileceği hakkında bilgidir. Eğer dikkatli bir şekilde uygulayabilirseniz başarılı olmanız kaçınılmazdır.

1.) Kelime Sayısı

Oyunlarınızın açıklamalarını kelime sayısı ile doldurmaktan kaçının anlamlı kelimeler olsun ve oyunu anlatır nitelikte olsun. Minimum 100 kelimelik oyun açıklamaları girmenizde çok büyük fayda var.

2.) Ekran Görüntüleri Kullanımı

Sitenize oyunun içerisinden alacağınız özgün ekran görüntülerini eklemenizde fayda var minimum 2 adet ekran görüntüsü aldığınızda google görsel aramalardan sitenize hit gelecektir Ayrıca görsellere dayanarak oyunun açıklamasını oluşturduğunuzda ister istemez 1.maddedeki 100 kelimeyi rahatlıkla yazabilirsiniz.z

3.) Oyunun Videosu

Birçok flash oyun sitesinin yaptığı gibi sizde bilgisayarınıza bir program kurun ve youtube hesabınızı oluşturun. Oyunu henüz admin panelinde düzenler iken önizleme diyerek oyunun oynanış videosunu minimum 1 dk olarak çekin.

Çektiğiniz videoyu hemen youtube hesabınıza yükleyip açıklamasına 20-30 kelime yazıp sitenize link verin. Youtube ‘daki videonun örnek başlığı şu şekilde olabilir ” Bilmemne Oyunu Oynanışı – Siteadi.com ” gibi.

Çektiğiniz videoyu sitenize oyun açıklaması bölümüne oyunun oynanış videosu şeklinde ekleyin. Bu size ne gibi bir fayda sağlayacak ?

Flash Oyun Siteleri için Seo

Sitenize eklediğiniz oyun belirli bir düzende bu işlemi yapınca google aramalarında videolu olarak çıkacaktır. Ayrıca youtube ‘da index alacağından oradan hit sağlayabileceksiniz.

4.) H1 Tagı Kullanımı ;

Oyun açıklaması içerisinde oyunun ismini h1 tagı ile kullanmanız arama motoru botlarının dikkatini çekecektir. Örnek ;

Reze Macera 3 Oyunu

Ayrıca oyunun ismi açıklamada birden fazla geçiyorsa birisini altı çizili, birisini italik olarak yapmanızda fayda var. Bold kullanımından bahsetmiyorum bile.

Sadece bunları yaptığınızda başarının bir kısmını yakalamış olursunuz tam başarı için sitenizin altyapısının sağlam olması gerekir, güçlü paravan bloglarınızın olması şart. Flash oyun sitesinin başarılı olabilmesi için seo danışmanlığı sayfamda belirttiğim şartların hepsinin uygulanması gerekir.

Comments
  1. osman cinkara |

Bir Cevap Yazın