Domain Authority Nedir ve Nasıl Arttırılır ?

Son günlerde değer veren kişilerin gitgide artması ile ismini sürekli duyduğumuz. Özellikle reklam alım ve satımlarda önemli bir kriter haline gelen Domain Authority ‘i sizlere anlatacağım.

Domain Authority

Domain Authority Nedir ?

Anlamı domain otoritesi anlamına gelmektedir. Sitenizin otoritesini/saygınlığını 1-100 arası bir rakam ile seviyelendirmektedir.

Domain Authority Ne İşe Yarar ?

Seo uzmanlarının  ve webmasterların siteler üzerinden link reklamı veya tanıtım yazısı reklamları alır iken ve satış yapar iken kullanımına yarar.

Domain otoritesi yüksek olan siteler reklam alımlarında tercih edilir. Çünkü Domain Authority değeri yüksek olan siteler devamlılığı olan sitelerdir.

Domain Authority Nasıl Yükselir ?

Sitemizin Domain Authority değerini nasıl yükselteceğimizi maddeler halinde sizlere bahsedeceğim.

  1. Domain yaşı : Sitenizin domain yaşı oldukça yüksek olmalıdır ve bitiş tarihi de olabildiğince ileri tarihli olmalıdır. Mesela domaini alır iken 5 yıllık almanız size + değer kazandıracaktır. Sebebi ise ben 1 yıl sonra bu siteyi kapatmayacağım 5 yıllık aldım mesajı vermesidir.
  2. Sitenizin temiz bir kodlama ile temiz içeriğe sahip olması.
  3. Sitenizin link çıkışlarının minimuma indirilmesi ve çıkılan linkteki sitelerin kaliteli siteler olması.
  4. Site içi linkleri basit bir yapıya sahip olmalı ve site haritanız rahatça gezilebilir olmalı.
  5. Sitenizde paylaştığınız yazılar sosyal ağlarda ziyaretçileriniz tarafından doğal bir şekilde paylaşılmalıdır. En büyük etkiyi google plus verir iken, facebook orta düzeyde, twitter ise en düşük etkiyi vermektedir.

Tüm bunların yanı sıra daha fazla etkilerinde olduğuna inanıyorum ve araştırmaya sizler için devam ediyorum.

Domain Authority Nasıl Sorgulanır ?

Domain Authority Nasıl Sorgulanır ?

Bunu yapabileceğiniz birkaç site önerebilirim fakat en temiz sonucu opensiteexplorer.org üzerinden alabilirsiniz. Buradan ise günlük bir sorgu limiti getirilmiştir bu yüzden alternatifleri ile birlikte verelim ;

http://www.opensiteexplorer.org
http://moonsy.com/domain_authority/
http://smallseotools.com/domain-authority-checker/

Yukarıdaki 3 siteden birine birşey olsa diğeri açık kalır. Bu yüzden yeterli diye düşünüyorum. Ortadaki 1 eksik değer göstermektedir. Sizde siteniz için seo yapmak maksadı ile backlink alımına karar verirseniz bu sistemi kullanmanızı öneririm. İleriye dönük mantıklı bir adım atmış olursunuz.

Comments

Bir Cevap Yazın