Tanıtım Yazısını Doğal Göstermek !

Merhaba değerli arkadaşlar, birçoğumuz sitemizin google sıralamasını yükseltmek, google pagerank değeri kazanmak kısaca seo amaçlı birçok siteden tanıtım yazısı satın alıyoruz. Bende sitemden tanıtım yazısı sattığımdan çok önemli ve atlanılan bir konuya değinmek istedim.

SEO

Tanıtım Yazısını Doğal Göstermek

Bu konu son günlerde google ‘ın çok sıkı kontrolleri sonucunda müthiş bir önem kazandı. Benim açımdam 4 önemli faktör bulunmakta bu 3 faktörü kullanınca tanıtım yazısı google ‘ın gözünde ücretli bir yazı olmaktan çıkıp doğal ve bilgi niteliği taşıyan bir yazı olmuş oluyor. Dilerseniz bu faktörleri sırası ile sizlerle paylaşalım.

1-) Arama Motoru Dostu Bağlantı

En önemlisi ve mühimi budur, hemen hemen bütün büyük sitelerin yaptığı birşeydir bu aslında. Eğer bir yazı içerisinde önemli bir kelime geçiyor ise o kelimeye otoriter bir siteye linklendirme yaparak bunu halledebiliriz.

Mesela makalenizin içerisinde backlink kelimesi geçiyor ise bu kelimeyi google ‘da arattığınızda karşımıza çıkan ve bilgi içeren (http://tr.wikipedia.org/wiki/Backlink) sitesine link vermeliyiz. Tıpkı kelimeye yaptığım gibi. Eğer kendi linklerinizi bold veriyorsanız onuda aynı şekilde vermelisiniz. Title yazmanıza gerek yok lakin yeni pencerede açılmasını sağlarsanız sizin için daha iyi olacaktır.

Sizlere genellikle wikipedia ‘yı kullanmanızı tavsiye ederim. İçerisinde bilgi var diye kıytırık ve otoriter olmayan internet sitelerine link verirseniz bir anlam ifade etmez.

2-) Site içi seo bağlantısı

Site içi seo daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi makale içerisinde siteniz içerisinde bilgi niteliği taşıyan bir makalenin ismi geçtiğinde ona link verilmesi ile olur, çoğu zaman bilgi vermesede etiket ve kategorilerede uygulanmaktadır. Örnek olarak sitemizde Pagerank kelimesinde herhangi bir kelimeye linklendirdik kelimeyi.

3-) Makale içerisinde görsel kullanmak

Makalenize uygun illaki 1 adet görsek vardır, o görseli makalenizin içerisinde kullanmanız bilgi içerikli bir yazı olarak görükmesi için çok önemlidir dikkat ederseniz benim yazmamı isteyen müşterilerimin yazılarında bol bol resim kullanırım.

Örnek olarak ” Zombi Oyunları ” makalesine göz atabilirsiniz.

4-) Makale içerisinde video kullanmak

Makalenizin içerisinde başlığınız ile eşdeğer bir başlık ile eklenmiş bir youtube videosu kullanır iseniz faydasını görebilirsiniz. Örnek olarak yine ” Zombi Oyunları ” makalesine göz atabilirsiniz.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Kendinizin hazırladığınız bir makaleye yukarıdaki 3 maddeyi uygulayıp makaleyi öyle eklediğinizde sitenizin zarar görmesi olasılığı çok daha düşük olacaktır. Malumunuz birçoğumuz webmaster forumlarından şahidiz. Kelimesinden ceza alan birçok site bulunmakta. Size düşen 1 tanıtım yazısı içerisinde sadece 1 adet link almaktır. Yazının başlarından ve 1 adet aldığınızda daha çok fayda göreceğinizi unutmayınız.

Comments

Bir Cevap Yazın