BitYavrusu.COM – Webmaster ve SEO Bloğu !

Merhaba Arkadaşlar, bu yazımızda bir webmaster bloğu olan Bityavrusu.COM ‘u tanıtmaya karar verdim.

www.bityavrusu.com

Kendine özgü bir duruşuyla, yazarın tecrübelerini aktarmasıyla ve özgünlüğün, içeriğin ön planda tutulduğu webmaster blogu olan www.bityavrusu.com için bir tanıtım hazırlamaya karar verdim. Bu yazımda siteyi kısaca özetleyerek sizlere tanıtmış olacağım. Blog takip etmeyi sevenler için kesinlikle önerebileceğim bir sitedir. Takip ettiğinzde, wordpress ve seo ağırlıklı bilgiler başta olmak üzere yazarın ilgi duyduğu ve bilgi sahibi olduğu birçok alanda makaleler okuyabilirsiniz.

Sizler için sitenin öne çıkan 2 kategorisini inceleyelim, bakalım sitenin makaleleri ne durumda.

1.) WordPress Tema ve Eklenti ;

Wordpresss - Bityavrusu

Sitenin en iddalı kategorilerinden birisi wordpress diyebiliriz. Kendi sitelerindeki temaya ve düzene bakıldığında wordpress konusunda uzman olduklarını anlamak zor değil zaten. Dilerseniz kategoriden bir içeriği sizlere tanıtalım bakalım nasıl yapmışlar.

Hemen en son ekledikleri karşılaştırmaya bakalım en son WordPress Seo Eklentileri – All in One SEO mu Yoast mu ? makalesini yayınlamışlar. Makaleye baktığımızda makalenin giriş, gelişme ve sonuç bölümlerinin olduğunu görmekteyim. Ayrıca anlatım yalın bir dil ile yazı çöplüğüne çevrilmeden ziyaretçiye odaklı yazılmış durumda malum son günlerde bunu yapan blog sayısı malesef çok az. Sonuç bölümünde makalenin esas can alıcı noktası olan karşılaştırmada bulunmuş, yazı daha önceden başkasının yazdığını okuyup ona göre yazmaktansa yazarın birzat 2 eklentiyide geçmişde kullanıp tecrübelerine yer vererek karşılaştırmasını yapmış bulunmakta.

2.) SEO ;

Bir webmaster ‘ın olmazsa olmazı seo ‘dur. Seo bilgisi olmadan bir yerlere ulaşmak çok zor ve birçok seo uzmanı bildiklerini paylaşmaktansa kendisini saklamayı tercih etmektedir. Durum böyle olunca bildiğini paylaşan seo uzmanları bulmak samanlıkta iğne aramak gibi birşey. Sitenin en sevdiğim yanıda budur doğrusu.

Makalelerinden birkaç tanesini gezdiğimde yazarımız tıpkı benim gibi yılllarca görmüş bu işi ve deneme yanılma yaparak öğrenmiş, şimdi ise kendisinde işe yarayan bilgileri anlatmaktadır. Aynı zamanda kendisinin geçmişte yaptığı seo hatalarınada yer vererek ziyaretçilerinin aynı hataya düşmelerini engelleme çabasındadır.

Ayrıca makalelerine baktığımda uzun uzun tecrübelerini yazmaktan üşenmeyen aksine zevk alan bir yazarı olduğunu görmekteyim. Sebebi ise makalelere girdiğinizde anlayacaksınız makalelerin büyük bir kısmı minimum 300 kelimeden oluşmaktadır. 50 kelime yazıp kısaca bırakmaktansa tüm püf noktalarını incelemeyi seçmiş anlaşılan.

WP SEO - Bityavrusu

Kategoriye girdiğinizde eğer wordpress kullanıyorsanız yukarıda ekran görüntüsünde gördüğünüz 2 makaleyi okumanızı öneririm. Ben zaten seo uzmanıyım demeyin. Mutlaka öğreneceğiniz birşeyler çıkacaktır.

bityavrusu.comSitenin diğer kategorilerini ilerleyen günlerde inceleyeceğim, malum hepsini incelemeye kalkarsam saatlerce bilgisayar başında çakılı kalmam gerekiyor. İşini hakkıyla yapan bir blog arıyorsanız www.bityavrusu.com ‘u sizlere tavsiye ederim. İçerisinde mutlaka ilgi duyduğunuz bir kategorisini bulursunuz.

No Responses

Bir Cevap Yazın