Backlink Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Merhaba arkadaşlar bu yazımda seo ‘nun temelini oluşturan backlink ‘in nasıl alınması gerektiğini anlatacağım.

Backlink bir çok acemi webmaster ve kendini seocu sananlar tarafından bilinçsiz bir şekilde alınmaktadır. Bu bilinçsiz alımlar Google ‘ın Penguen güncellemeleri ve yapacağı diğer güncellemelerde siteyi spama düşürüp mevcut yerinin çok çok altına hatta arama motorundaki aramalardan gözükmeyecek şekilde cezalandırılması mevcuttur.

Backlink - Webmaster Konuları

Backlink alırken siteniz ile aynı konularda siteniz ile alakalı ve kaliteli sitelerden alım yapmanız gerekmektedir. Örnek veriyorum eğer Görüntülü Sohbet siteniz mevcut ise sadece görüntülü sohbet sitelerinden alım yapabilirsiniz. Bununla ilgili olarak “ Siteniz ile aynı konudaki siteleri bulma “ isimli bir makale yayınlamıştım. Bu makale daha kolay bulmanıza yarayacaktır.

Sitenin sadece ihtiyacı kadar birden fazla bir şekilde yüklenmeden backlink almalısınız. Yeni açtığınız bir siteye hemen alım yapmak yerine doğal backlinkler alın. Bu konuyuda “ Doğal Backlink Alma Yöntemleri “ isimli makalemde yazmıştım. Alım yaptığınız sitenin içerisinde ad*lt, warez gibi içeriklerin olmaması sizin faydanıza olacaktır.

Artık bilinçsiz bir şekilde alınan backlinkler sitenin faydasına değil zararınadır. Birde alım yaparken karşı tarafın sitesinden maksimum 20 adet link çıkışı olmasına dikkat edin. Bu konuyu şöyle düşünün. Sitenin 50 tane elması var ve bu elmayı 5 kişiye dağıtmasını ve 20-30 kişiye dağıtmasını düşünün. Sitenin ne kadar az dofollow link çıkışı mevcut ise o kadar çok fayda görebilirsiniz.

Sitemizdeki diğer seo makalelerini incelemek için “ Seo Makaleleri “ etiketini takip edebilirsiniz.

Comments
  1. Sercan |
  2. İstanbul evden eve nakliyat |

Bir Cevap Yazın