Amele Webmaster !

Merhaba arkadaşlar, takip edenler bilir uzun sürdir makale yazmıyorum ve siteye dahi pek fazla giriş yapmıyorum.

Nedensizce Webmaster ‘lıktan soğuyuşumu sizlere anlatacağım. Aslında düşündüğünüzde bana hak vereceğinize inanıyorum.

 Biz webmasterlar genelde bulabildiğimiz bütün zamanımızı sitemizde geçirmek isteriz. Buda a-sosyal olmamıza sebeb olur. Ülkemiz şartları gereği birçok kişi blog & site nedir bilmez.

Bu a-sosyal yaşantıyı ilk başlarda fazla takmasakta sonralardan dert olur insana.

Biz millet birşeyler öğrensin diye bildiklerimizi, araştırmalarımızı sabah akşam demeden özenerek bloğumuzda paylaşırız. Öyledir ki çok sevdiğimiz bir bilgisayar oyununu veya çok sevdiğimiz bir filmi izlemek yerine bunu sürdürürüz.

Sonra bir internet kullanıcısı gelir ve 1 kötü yorum yapar. Peki biz neden uğraşıyoruz ?

Kimin için uğraşıyoruz bu emekler nediye ? Şimdi birkaç kişi diyecek ki para için. Ben sitem üzerinden para kazanıyorum. Ama ne kadar kazanıyorsun ki bu işi böyle yapıyorsun.

Bunları yapacağına bir ek iş yapsak 2-3 katı parayı kazanırız. Tabi bazı arkadaşlar yüksek oranlarda kazanıyor ama bu yüksek oranlarda kazananlar blog kategorisinde paylaşım yapanlar değil. Ya film yada videoklip tarzı projeler üzerinde duranlar kazanıyor.

Ben webmasterlığa 4 yıl önce adım attım ve sabahlara kadar uyumayıp, dışarıya çıkmayıp amele gibi sitelerle ilgilendiğimi hatırlıyorum.

Peki bunun bana ne faydası oldu ? Adsense ‘den aldığım aylık 150 – 200 $ mı ?

Bence bunun karşılığı bu değil. O kadar emekle bunun kat kat daha fazlasını hakediyoruz.

Benim önerim, hayatınızı yaşayın. Benim şuanki yaşım 21 ve ben 17 yaşındayken bu sektöre giriş yaptım.

Ömrümün en güzel günlerini bilgisayar başında sitelerle ilgilenerek geçirdim. Bunun yerine dışarıya çıkıp eğlenebilirdim. Sosyal bir insan olabilirdim ama bundan ötürü a-sosyal bir insan olarak kaldık.

Sizlere önerim yaşantınızı bir gözden geçirin. Eğer sizde benim gibi bir hevesle sabahlara kadar sitelerinizle uğraşıyorsanız yaptığınız şeyin doğru olup olmadığını düşünün.

Comments
  1. Osman |
  2. Emre |
  3. ali |

Bir Cevap Yazın