5 TL ile alınan backlinkin seo ‘ya etkisi ?

seo

Merhaba arkadaşlar, bu konu bir sitemdir. Gördüklerim üzerine sinirlenmem yüzünden yazılmıştır.

Hepimiz webmaster forumlarında vakit geçiriyoruz. Hatta ticaret yapıyoruz. Haliyle sitesine seo yapmak isteyenlerde tanıtım yazısı ve link reklamı üzerinden sitesine link almaya çalışmaktadır.

İşte benim sitemimde tam burada başlıyor. Bazı kişiler bir site açıyor iyi kötü sitesine alexa ve google pagerank değeri sağlıyor sonrasında çok ucuz fiyata tanıtım yazısı satıyor.

Tamam güzel birşey rekabet fakat büyük bir çoğunluk olaya yanlış yaklaşıyor. Adam tutmuş 5 TL ‘ye tanıtım yazısı satıyor. Sitesini incelediğimde sitede ad*lt, war*z, esc*rt herşey mevcut. Adam reklam olsun nasıl olursa olsun diye eklemiş durmuş.

Sitesine özgün içerik asla girmiyor. Link çıkış sayısına bakıyorum en az 30 link çıkışları var. Yinede 5-10 TL ‘ye tanıtım yazısı satıyor.

Biz. maksimum 15 adet link çıkışı yapacağımızın garantisini veriyoruz Alexa değerimiz hemen hemen hergün 3K düşüyor ve mevcut alexamız 164.600 ‘de. Altsayfalarımız full google pagerank değeri alıyor.

Hemen hemen hergün ad*lt reklam eklermisin gibi istekler ile karşılaşıyoruz fakat kabul etmiyoruz adamlar geliyor 15 TL ‘ye reklam veririm üstelik makaleyi sen yaz diyor.

Cevap olarak benim siteyle aynı kriterleri taşıyan ve bu ücreti kabul edenler var ise banada bildirin bende reklam alayım. Ama olmadığı için cevap yok.

Eğer sitenizi seviyorsanız aldığınız reklamlara biraz olsun özen gösterin. 2 tane 3 tane tanıtım yazısı alacağınıza 1 tane kaliteli alın.

Tutupta 50 tane siteden sırf ucuz diye toplu tanıtımlar almayın. İlk 1 haftada site biraz hitlensede sonradan düşüşü kötü olacaktır. Umarım bu makaleyi okuyan birkaç kişide olsa bu konu hakkında bilgi sahibi olup sık yapılan yanlışları yapmayacaktır.

Comments
  1. CanGuldur |
  2. Yunus Emre CEBE |

Bir Cevap Yazın