Samsung Gear Fit Hakkında

Smartwatch piyasasının merakla beklenen ürünü Gear Fit, Gear 2 ve Galaxy S5 ile birlikte 11 Nisan’da piyasaya sürülecek. Çıkışına bir aydan az bir süre kalan bu ürün hakkında biz de size biraz bilgi verelim.

Samsung Gear Fit

Gear Fit temelinde sportif faaliyetlere uygun olarak tasarlanmıştır. Bu yüzden AMOLED ekranı kavislidir. Yürüyüş ve fitness gibi spor aktiviteleri için özel izleme ekranına sahip olan ürünün özellikleri şu şekilde;

  • Nabız sensörü sayesinde anlık doğru ölçümleme yapabilen Samsung Gear Fit spor yaparken vücut değerlerinizi de an be an kontrol altında tutuyor.
  • Pedometre özelliği sayesinde adımlarınızı ölçer. Yaktığınız kalori ve kat ettiğiniz mesafeyi kolayca görebilirsiniz.
  • Koşu, yürüyüş, bisiklet, doğa yürüyüşü gibi modları sayesinde farklı aktivitelerdeki farklı girişimlerinizi doğru bir şekilde ölçümlemektedir.
  • Uyku monitörü sayesinde uyku düzeninizi oluşturmada katkıda bulunur.
  • Olmazsa olmaz özelliklerinden kronometre ve zamanlayıcılarla ölçümleme yapar.
  • Kısa mesaj, arama, elektronik posta ve uygulama bildirimi fonksiyonları bulunur.

Gördüğünüz gibi oldukça şık olmakla birlikte oldukça fonksiyonel bir smartwatch olduğunu itiraf etmek gerek. Şahsen Gear 2 yerine Samsung Gear Fit almak bence daha mantıklı.

Altı farklı renk seçeneğiyle birlikte satışa sunulacak olan Samsung Gear Fit,  Galaxy Note 3 Neo, Galaxy Tab Pro, Galaxy Note Neo, Galaxy Note 3, Galaxy S5 ve Galaxy S4 akıllı telefon ve tabletleriyle uyumlu olarak çalışacak. Ürünün satış fiyatının 199 dolar olması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın