Nokia Normandy (Nokia X) Söylentileri

Nokia Normandy (Nokia X) ilk Android tabanlı Nokia akıllı cihazı olarak piyasaya sürülmek üzere. Nokia’nın daha önce kullandığı Lumia’lar Windows Phone işletim sistemi kullanıyordu. Nokia X ile birlikte Android işletim sistemli akıllı telefonlarını çıkaracağını söyleyen Nokia, kullanıcılarını heyecanlandırmıştı. Bu telefonlarda bilinen Android’in Nokia için modifiye edilmiş hali gelmesi bekleniyor.

nokia

Nokia Normandy çıkış tarihi ile ilgili kesin bilgiler bulunmamakla birlikte tahminler arasında en gerçekçisi 24 Şubat görünüyor.Bu tarihte Nokia bir bası duyurusu yapacak ve muhtemelen Normandy ile ilgili kesin bir tarih açıklanacak.

Bu telefonun ilk olması nedeniyle temel seviyede ve uygun fiyatlardan satışa sunulması bekleniyor. İnternete sızan fotoğraflara göre yeni Nokia x’in menüleri ve ekran görüntüleri diğer android cihazlardakilerle benzerlikle gösteriyor.

Bu cihazın android olmayacağını düşünenler sızan fotoğraflardaki BBM ve Plants gibi uygulamaların olduğunu gördüklerinde artık cihazın android olacağına kanaat getirdiler. Ekran boyutu ise 5 inç olarak bekleniyor. Fakat fiyatının uygun olması ve sistem özelliklerinin makul düzeyde olması ekranın 4 inç olma ihtimalini çok daha yüksek tutuyor. Dış tasarımın en son piyasaya sürülen Asha’lara benzediği ve parlak sade bir yapıda olacağı düşünülüyor.

Temel seviyedeki 1 android cihazda olduğu gibi Normandy de q GHz çift çekirdekli işlemci ve 512 mb RAM ile birlikte gelecek. Sızıntı bilgilere göre 4 GB artırılabilir microSD destekli hafıza, 1500 mAh batarya ve çift sim kart desteğine sahip olacak. 6 farklı renk seçeneği ile piyasaya sürülmesi beklenen Nokia X için beklentilerin fazla yüksek tutulmaması gerektiğini böylece anlamış oluyoruz.

Bunun yanı sıra her keseye uygun bir şekilde tasarlanan telefonda 5MP çözünürlüğe sahip 720p HD kayıt yapabilen bir arka kamera bulunacağı söyleniyor. Cihazın android işletim sisteminin en son sürümü olan Android KitKat ile birlikte satışa sunulacağı gelen bilgiler arasında.

Bu yeni sürümün dünyada bazı ülkelerde piyasaya sürüldüğünü biliyorduk. Yeni Nokia Normandy ile birlikte artık satışa sunulacağı tüm ülkelere de gitmiş olacak. Cihaz ile ilgili en son sızan bilgileri sizlerle paylaştık. Bundan sonra gözler artık 24 Şubat’a çevrilecek.

No Responses

Bir Cevap Yazın