Nismo Watch ve Özellikleri

Smartwatch piyasası son dönemlerde yükselen bir pazar ve elektronik şirketleri bu pazara hakim olmakla uğraşıyor. Ancak otomotiv sektörünün en güçlü firmalarından biri Nissan da Nismo Watch ile pazara dahil oldu.

Nismo Watch

Eylül ayında ki Frankfurt Motor Show’da kullanıcılara tanıtılan smartwatch meraklılarının aklını çelecek cinsten özellikleri bünyesinde barındırıyor.

Mobil teknolojilerine nazaran saatin teknik ve donanımsal özellikleri araç ve aracın fonksiyonları göz önüne alınarak geliştirilmiş.  Ürünün belli başlı özellikleri şu şekilde;

  • Araç seyir halindeyken araç ile anlık bilgileri  kullanıcıya aktarabiliyor.
  • Bluetooth Smart cihazı sayesinde otomobille bağlantı kurulabiliyor.
  • Sürüş sırasında sürücünün kalp ve nabız fonksiyonlarını ölçümleyebiliyor.
  • Otomobilin hız ve yakıt bilgilerini detaylı olarak sunabiliyor.
  • Sosyal ağ hesapları kontrol edilebiliyor ve bildirimler alınabiliyor.

Micro USB girişiyle şarj edilebilen ve iki tuşla yönetilen cihazın bataryası 7 güne kadar dayanabiliyor. Bununla birlikte Nissan’a özel bazı arabaların mesajlarını gösterebilen ürünün üç farklı renk seçeneği bulunuyor.

Nissan’ın Avrupa Sorumlusu Gareth Dunsmore Nissan kullanıcıları için bunun bir başlangıç olduğunu ve Nismo merkezinde yeni ürünler için çalışmaların devam ettiğini belirtiyor.

Ürünün çıkış tarihi ve fiyat aralığı hakkında henüz kesin bir bilgi bulunmazken Nissan’ın açtığı bu yeni yoldan diğer otomotiv devlerinin de geçmesi artık an meselesi. Smartwatch piyasasına yakın bir zamanda yeni bir sektörün katılması da artık pek şaşırtıcı bir gelişme olmayacağı da aşikar.

Bir Cevap Yazın