LG G3 Hakkındaki İlk Bilgiler

LG G3

Dünya çapında kendini kanıtlamış teknolojik ürün üreten firmalardan bir tanesi olan lg televizyon ve beyaz eşyalardan sonra telefon dünyasında da adından çokça bahsettirmeye başlamıştır.

Özellikle G serisi ile bizlerin ilgi odağını çekmeyi başaran lg bugünlerde yeni bir üyeyi G ailesine katmaya hazırlanıyor. Medyada ve internette ekran görüntülerini görmeye başladığımız G3 yakın tarihte satışa sunulacağına dair bir çok haber kulağımıza geliyor.

Peki daha piyasaya çıkmadan bu kadar popülerlik kazanan LG G3’ün bu denli ilgi görmesinin arka planında ne yer alıyor dersiniz. Bunun cevabı oldukça kolaydır çünkü teknolojinin bütün dallarından maximum seviyede faydalanarak üretimi gerçekleştirilen LG G3 bundan dolayı da popülerlik kazanmıştır.

Ayrıca bir takım önemli özelliği ile de ülkemizde kullanılmakta olan pek çok akıllı telefondan da daha iyi olduğu kanıtlanmıştır. Bu özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak 5.5 inçlik ekran boyutunu 1440*2560 çözünürlükte olan yani quad hd olarak adlandıran ekranı bu geniş ekrana görsel açıdan muhteşemlik katıyor.

LG G3’ü kullanırken bu mükemmeliyeti ile dikkat çeken ekranından kopmanız ve telefonunuzu elinizden bırakmanız sizin için bir hayli zor olacak. Bir diğer önemli özelliği ise yeni tasarlanan ve lg’ye ait olan kod adı LG Odin olarak geçen işletim sistemini de ilk kez g3 de denemeyi hedefliyor.

Ayrıca LG ilk defa kullanacağı bu işletim sistemine ek olarak işlemci olarak da 64 bitteki Cortex-A50 işlemcisini kullanacaktır. Bu son moda teknoloji ile donatılan LG G3 akıllı telefonunun Türkiye fiyatı hakkında ise henüz bir bilgi medyada ve internette yer almamaktadır.

Comments

Bir Cevap Yazın