Huawei Ascend Mate 2 Özellikleri ve İnceleme

Cep telefonlarının piyasaya ilk çıktığı zamanları hatırlayanlar boyutlarının ne kadar büyük olduklarını da hatırlayacaklardır. Teknolojinin zamanla gelişmesi üzerine gittikçe küçülen boyutlar son yıllarda tekrar büyümeye başladı. Akıllı cihazlarla birlikte yeniden büyük boyutlara geçen cep telefonları kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Huawei Ascend Mate 2

Gerek uygulamaları kullanırken, nette gezinirken gerekse oyun oynayıp fotoğraf, video vs. çekerken ekranın mümkün oldukça büyük olması makbuldür. Samsung akıllı cep telefonları ile birlikte başlayan büyük ekranlı telefonlara son olarak Huawei Ascend Mate 2 katıldı.

Piyasadaki en büyük ekrana sahip telefonlardan birisi olarak kaba boyutuna rağmen üstün özellikleri ile kullanıcılarını son derece memnun etmektedir. Bunun yanı sıra 4050 mAH bataryası ile rakiplerini adeta sirkülerse ediyor. Akıllı telefonlardaki en büyük problem olan batarya sorununa böylece etkili bir çözüm bulan Huawei, ülkemizde yeni yeni duyulan bir markadır. Bu nedenle çoğu kimse temkinli yaklaşsa da biraz araştıranlar dünya çapındaki satışlarını görünce aklındaki soru işaretlerini gidermektedir. Üstelik rakiplerine nazaran çok üstün özelliklerine göre fiyatının da oldukça makul olması da cabası.

Huawei Ascend Mate 2 akıllı cep telefonlarının bir diğer üstün özelliklerinden birisi de 1.6 GHz dört çekirdekli işlemcisidir. 13 MP arka kamerası ve 5 MP ön kamarası bulunan cihazda ön kamera ile panoramik fotoğraflar çekilebilmektedir. Ön kamera ile kendi fotoğrafını çekenlerin çokluğunu göz önünde bulundurduğumuzda önümüzdeki günlerde kendisini çekenlerin panoramik fotoğraflarını görebiliriz.

Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemine sahip Mate 2’de 2 GB RAM ve 16 GB artırılabilir hafızaya sahip. Uygulamalarda ve oyunlarda asla donma ve takılma olmadan kullanılma kolaylığı sağlamaktadır. MicroSD desteği ile hafızayı artırarak dilediğince depolamaya imkan tanımaktadır. Üstün özellikleri ile kullanıcılarını son derece memnun eden Huawei Ascend Mate 2’nin en ilginç özelliği başka bir telefonu şarj edebilmesidir. Son derece sıra dışı olan bu özelliği sayesinde bataryadaki kalan şarj miktarını paylaşma imkanı tanımaktadır.

Mate 2 ile alakalı bir yabancı inceleme videosu ;

Telefonun fiyatının 445 $ olacağı konuşulmaktadır. Daha fazlası için Teknoloji kategorimizi ziyaret edebilrisiniz.

Comments
  1. umut |

Bir Cevap Yazın