HTC Blinkfeed Artık Tüm Akıllık Telefonlara Geliyor

HTC tasarım, ses kalitesi ve kendine has fonksiyonlarıyla kendine has bir kitle yaratan bir marka olmuştur her zaman. Yeni nesil telefonlarındaki Beats Audio fonksiyonu gibi BlinkFeed özelliği de HTC’leri farklı kılıyordu ancak HTC ilk fireyi BlinkFeed ile verdi.

HTC Blinkfeed

Tayvanlı firma geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasında BlinkFeed kendi başına bir uygulama olarak Google Play’e ekleyeceklerini açıkladı. Bu girişimin sebebi olarak HTC kullanıcılarının bu fonksiyonu çok sevmesi olarak gösteren firma yetkilileri ayrıca bu fonksiyonu üçüncü parti uygulamaların da kullanacağını, şimdiden Fitbit ve Foursquare ile anlaştıklarını duyurdu.

BlinkFeed Nedir ?

BlinkFeed, sadece HTC telefonlarına özel telefonun ana ekranında farklı türden kutucuklarla sosyal ağları, haber kaynaklarını, görsel materyalleri yönetebildiğiniz fonksiyonel ağdır. İstediğiniz ağı, haber kaynaklarını ekleyip çıkartabildiğiniz ve kolayca yönetebildiğiniz BlinkFeed sayesinde sürekli gündemden ve sosyal ağlardan haberdar olabilirsiniz.

Bir HTC Desire 500 kullanıcısı olarak şahsen ben NTVMSNBC, Facebook, Twitter, NTVSPOR, CNN Türk, Donanımhaber, Shiftdelete.net gibi haber ve sosyal ağları tek bir ekrandan takip edebiliyordum ve bunun bana özel olmasını isterdim. Şimdi ilk Instagram kullanıcılarını daha iyi anlayabiliyorum. (Instagram ilk başta sadece iPhone için hizmet vermekteydi.)

HTC BlinkFeed’i kamu malı haline getirmekle bana göre kendi ayağına sıktı. HTC’yi diğer akıllı telefonlardan farklı kılan en önemli iki özelliğinden birinden feragat eden şirket yetkilileri umarım yeni modellerinde bunu telafi edecek yeni girişimlerde bulunur.

No Responses

Bir Cevap Yazın