General Mobile Discovery Elite Özellikleri

General Mobile geçtiğimiz yıl Discovery modeliyle kullanıcılarına yüksek performanslı akıllı telefon deneyimini oldukça uygun bir fiyata sunmuştu. Üretici firmanın bu kayda değer başarısını Discovery’nin satış grafiklerinden görmek mümkün. Tabii ki General Mobile Discovery Elite’in ön sipariş stoklarının bitmesiyle de.

General Mobile Discovery Elite

Discovery Elite’in teknik özelliklerinden biraz bahsedelim.

Üründe 5.5 inç genişliğinde ve 1920 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip. Büyüklüğüne göre ağırlığı oldukça makul, sadece 152 gram. Telefon Android 4.2 yüklü olarak geliyor ancak ilerleyen aylarda Kit Kat güncellemesini alacağı söyleniyor.  Cihaz dört çekirdekli bir işlemciye sahip. Bu özelliği 3GB ram desteklemekle birlikte cihazda 32 GB dahili hafıza bulunuyor.

Kamerasını biraz yakından incelediğimizde piyasadaki çoğu üst segment telefonla aşık atabileceğini söyleyebiliriz. 16 MP arka kamerasının yanında 8 MP ön kamerası bulunuyor. Özellikle ön kamerasının iyi olması selfie fotoğraf sevenler için tercih nedeni olabilir. 1080p çözünürlüğünde video çekilebiliyor.  Çekilen video ve fotoğraflar saydam düzenleme paneliyle oldukça rahat editlenebiliyor.

General Mobile Discovery Elite

Telefonun tüm bu harikulade özelliklerine sadece hafızasını artıramama durumu gölge düşürüyor. Bununla birlikte Android işletim sistemiyle beraber gelen FM Radyo bu telefonda bulunmuyor. Bunların dışında gerçekten müthiş bir telefon olduğunu kolayca söyleyebiliriz.

Telefonun 24 Mart Pazartesi günü siyah ve beyaz renk seçeneğiyle Türkiye’de satışa sunulacağını belirtelim ancak bir süreliğine teknoloji marketlerinde bulamama durumuyla karşılaşabilirsiniz. Zira telefona büyük bir talep olduğu ortada. Telefonun tavsiye edilen satış fiyatı 1299 TL olarak belirlendi.

No Responses

Bir Cevap Yazın