Amazon ‘un Oyun Konsolu ve Olası Teoriler

Dünya’nın bir numaralı online satış platformu Amazon.com’un yakın gelecekte bir oyun konsolu ortaya çıkaracağı söyleniyordu. Amazon genelde firmaların yaptığı dışarıya kasıtlı bilgi sızdırma durumunu yapmadığı için konsol hakkında değişik teoriler geziniyor.

Amazon Oyun Konsolu

Birinci teori konsolun hali hazırda üretildiği ancak çeşitli konfigürasyon hataları nedeniyle piyasaya sürülmediği yönünde.

İkinci teori ise oyun konsolunun üretiminin tamamlandığı ve Android işletim sistemiyle beraber satışa hazır olduğu yönünde ancak PS, XBOX gibi büyük oyun firmalarının Amazon satışları sebebiyle ürünün piyasaya sürülmesi yönünde ciddi bir kararsızlık durumu hakim.

Üçüncü teori ise Amazon’un oyun konsolunun emsallerinden farklı olması noktasında fiyatının 300 Dolar’dan ucuz olmasını sağlamaya yönelik donanımsal değişikliklerin olduğu yönünde.

Dördüncü teori ise şüphesiz en ilginci… Bu teori de ortada beklenilen tarzda bir oyun konsolunun bulunmadığı… USB şeklinde konsolun bir ucunda da TV’yle bağlantısını sağlayacak HDMI çıkışı olduğu söyleniyor.

Beşinci teori ise konsolun oyun oynamanın dışında bilgisayarın tüm fonksiyonlarına sahip olacağı yönünde. Müzik, film gibi dosyaların indirileceği hatta canlı yayın yapılabileceği söyleniyor.

Küçük bir sızıntı olsaydı eğer bu teorilerden sadece biri kalırdı ve biz de Amazon’un oyun konsolu hakkında daha belirgin verilerle konuşabilirdik. Bu haliyle bir sürü spekülasyondan öteye gidemiyoruz.

Öyle ya da böyle ortada sert sorular var. Amazon.com kodaman oyun konsollarını karşısına almaya hazır mı ? Hazırsa bu konsollar Amazon üzerinden ürün satışlarına izin verecek mi ya da satışa devam edecekler mi ? Bu soruların yanıtlarını ilerleyen günlerde net bir şekilde almamız mümkün.

Bir Cevap Yazın