Merhaba, ben Yusuf KISA biyografimi www.yusufkisa.com.tr internet sitemde okuyabilirsiniz.  2006 – 2007 yıllarında internet ile tanışmam ve çok sayıda internet projesinde bulunmamdan dolayı seo bilgilerim tecrübelerime dayanmaktadır. Son günlerde seo danışmanlığı konusunda çok sayıda mail almamdan ötürü bu konuyu açma gereği duydum.

Şimdiye kadar sadece sektöre ilk girdiğim dönemlerde 2 siteye seo hizmeti vermiş bulunmaktayım. Onlarda seo ‘dan ziyade içerik oluşumu ve sitenin düzenlemeleri ile alakalı idi. Şimdi bildiklerime dayanarak ilk sayfa garantisi vermeyerek danışmanlık hizmeti vermeye karar verdim.

Şimdiye kadar tüm tecrübelerimi genellikle kendi sitelerim üzerinde uygulaadığımdan bu hizmetlerimi kendi sitelerimden görebilirsiniz. Örnek vermek gerekir ise bu sitem Seo Makaleleri kelimesinde 2.sırada yerini korumaktadır. Nedeni ise domainin içerisinde seo makaleleri terimi geçen sitenin 1.sırada oluşudur.

NOT : Hizmet vermiyorum bu sayfa için seo denemesi yapacağım. Eğer bu sayfadaki denememde başarılı olabilirsem bu notu silerek hizmet vermeye başlayacağım.

Hangi Hizmetleri Vereceğim ?

seo danışmanlığıSizlere sadece danışmanlık hizmeti vermeyi plânlıyorum. Sitelerinizi incelerim ve eksikliklerinizi belirtirim. Neler yapmanız gerektiğini sizlere detaylıca anlatırım.

Paravan Site Hizmeti

 1. Siteniz için tercihinize bağlı olarak ücretli veya ücretsiz paravan siteler oluşturulur.
 2. Paravan sitelerin temalarını ve tüm ayarlarını sitenize en iyi şekilde fayda edecek şekilde ayarlanır.
 3. Paravanlar google, yandex ve bing webmaster araçlarına kayıt edilir ve site haritaları gönderilir.
 4. Paravanlara özgün içerikler girilir ve backlink altyapısı oluşturulur.
 5. İsteğe bağlı olarak ücretli imleme eklentisine paravanlar bağlanır.
 6. İçerik girildikten sonra paravanlarda nasıl paylaşılması gerektiği anlatılır ve 1 örnek ile gösterilir.

Çalışma süresi 1 ile 3 ay arasında gerçekleşir. Paravan siteler ana sitenize fayda sağlayacak kıvama getirilir ve aceleci davranılmaz.

Oyun Siteleri için Danışmanlık

 • Tercihen wordpress altyapısına sahip oyun siteleri ile çalışmalar yapılır.
 • Sitelerinizin ufak tefek düzenlemeleri yapılır ve gereksiz eklentileri kaldırılır.
 • Eğer temanız uyumlu ise içerik/kod oranı arttırma işlemi gerçekleştirilir.
 • Temanızın seo hataları var ise minimuma indirme çalışması yapılır.
 • Sitenizin hızlı index alması için çalışmalar gerçekleştirilir.
 • Site için gerekli tüm paravan blog ve siteler düzenlenir eğer yok ise açılır.
 • Paravan sitelere yapılması gerekenler anlatılır,  eğer istenilir ise ücretli bir eklenti ile paravanlar siteye bağlanır.
 • Paravanların backlink altyapısı oluşuturulur ve google ‘ın gözünde paravandan ziyade normal bir site gibi görünmesi sağlanır.
 • Siteye eklenilen her oyunun google aramalarında ilk sırada çıkması için işlemler yapılır.
 • Ana siteye alınacak baclink ve tanıtım yazılarının organizasyonu yapılır ve siteniz için en doğru yerlerden alım yapmanız sağlanır.

Çalışma süresi 2 ile 5 ay arası.

Tüm danışmanlık hizmetlerimizde sitenizin ve rakip sitelerin backlink altyapılır ve stratejileri incelenir siteniz yaptığı yanlışlar tespit edilir ve düzeltilir.

Sitenize hangi sitelerden backlink ve tanıtım yazıları alacağınız belirlenir siteniz için faydalı olabilecek backlinkler alınır.  Aynı şekilde paravan sitelerinize etkili olmaları açısından backlink altyapısı oluşturulur.

Sitelerinize içerikleri nasıl eklemeniz gerektiğini örnekler ile açıklayıp örneklerin gösterdiği etkiler neticesinde sizin kararınıza sunulur.

Tecrübelerimin büyük bir kısmını seo makaleleri etiketinde ve webmaster kategorimde paylaşıyorum. Eğer ücretsiz bilgi edinmek isterseniz yazdığım makalelerimi okumanızı tavsiye ederim.

İletişim ;

Sadece Mail : [email protected]

R10.NET : www.r10.net/members/73876-yusufkisa.html

Wmaraci : http://wmaraci.com/forum/uyeler/84-yusuf-kisa

Dipnot : Eğer bu sayfa çoğu içerisinde anahar kelimeleri olan sitelerin anasayfalarından üstte yer alır ise danışmanlık hizmeti vereceğim.