Yeni oyun sizler için eğlenceli oyunları seçiyor

Gelişen teknoloji dünya üzerinde yediden yetmişe, kadın, erkek ya da çocuk herkesin bir takım alışkanlıklarını değiştirdi. Eskiden insanlar birbirleri ile vakit geçirmek için çeşitli parklarda, bahçelerde ya da birbirlerinin evlerinde buluşur, muhabbet eder ve çeşitli aktiviteler ile vakit geçirirlerdi.

Bu aktivitelerin başında da hiç kuşkusuz okey gelir. Özellikle yaz aylarının, balkon ve bahçe eğlencelerinin başında gelen okey, günümüzde artık eskisi kadar, en azından fiziksel olarak oynanmıyor. Fiziksel olarak oynanmıyor kısmının altına çizmek gerekir, zira okey halen dünya üzerinde en çok oynanan taş oyunlarından birisi. Ancak internet üzerinden. Belki şaşıracaksınız ancak yapılan araştırmalara göre Facebook üzerinden en çok oynanan taş oyunlarının başında okey uygulamaları geliyor.

Yeni oyun sizler için eğlenceli oyunları seçiyor
Aslında büyük bir hızla gelişen teknoloji, artık hemen hemen her şeyi sanallaştırmaya başladı. Önce bankalar sanallaştı, sonra mağazalar… En son da, oyunlarımız sanallaştı. Aslında bu bir bakıma iyi oldu. Zira artık evlerimizin sıcak ortamında, istediğimiz arkadaşımızla istediğimiz oyun ile vakit geçirebiliyor. Hem de dünyanın öte ucunda olsa bile! Hani derler ya, internet sayesinde artık dünya küçüldü diye, evet gerçekten de küçüldü.

Çocuklar için de çok avantajlı bir durum bu. Düşünsenize, eskiden soğuk kış aylarında annemiz dışarıya salmıyor diye sıkıntıdan patlardık. Ancak artık böyle bir sıkıntı yok. Çocuklar internet üzerinden servis edilen en yeni oyunlar ile gönüllerince vakit geçiriyorlar. Böylece soğukta dışarıya çıkmama derdi ya da sokaktaki trafik derdi, bunların hiç biri kalmıyor. Ayrıca bilgisayar oyunlarının en büyük avantajlarından birisi, genel kanının aksine çocukların gelişimlerine faydalı oluşlarıdır. Yapılan araştırmalara göre internette vakit geçiren çocuklar diğer akranlarına göre karar almada daha hızlı davranıyor ve daha isabetli kararlar alıyorlar. Bu da, bilgisayar oyunlarının hızlı düşündürmeye olan yararlarının birer meyvesidir.

Yeni oyun sizler için eğlenceli oyunları seçiyor
Ayrıca artık bu sektör çok büyüdü. Günümüzde çocukların severek izlediği çizgi film kahramanlarının konu alındığı bilgisayar oyunları hem çocukların zeka gelişimine faydalı olurken hem de ben10 adlı oyunda olduğu gibi çocukların severek izlediği çizgi film kahramanları ile eğlenceli dakikalar geçirmesini sağlıyor.

Comments
  1. Betül Yılmaz |

Bir Cevap Yazın