Kız Oyunları Oyna

Kız Oyunları

Kız çocukları kız oyunlarına oldukça meraklıdır. Barbie bebekler, evcilik oyunları kız çocuklarının vazgeçilmezleri arasında görülmektedir. Oyun oynarken annelik duygularını bile geliştirebilmektedirler.

Çocuklar için oyunlar da yaşlarına göre seçilmelidir. Yaş gurubu değiştikçe seçilecek oyunlarda farklılık göstermeye başlamaktadır. 3 yaşında bebekle oynayan bir kız çocuğu biraz büyüyünce kız oyun yerine araba oyunlarına ilgi duymaya başlayabilmektedir.

Kız OyunlarıOyun çoğu zaman çocukların etrafını rahatsız etmeden yaptığı bir eylem gibi görünse de çocukların ruhsal gelişimi açısından oldukça önemlidir. Bu noktada anne babanın da bilinçli olması faydalıdır. Oyun çocukların saldırganlık duygusunu azaltarak onların enerjilerini atmalarını sağlar.

Çocuklar oyuncaklarıyla oynarken sosyal çevrelerinden gördüklerini oyuncaklarında canlandırırlar. Bebekleri konuşturmakta, giydirmekte onlara elbise dikmektedirler. Tencere, çaydanlık gibi mutfak gereci oyuncaklarla annelerinden gördüklerini yapmaya çalışmaktadırlar.

Ambulans, polis arabası gibi oyuncaklarla oynarlarken siren seslerini taklit edebilmektedirler. Bu küçük örneklerden de çocukların oyunlarının onlar için önemi anlaşılmaktadır. Çocuklar oyun oynarken yemek yapma, ev temizleme, ütü yapma, dikiş dikme gibi becerilerde kazanabilmektedirler.

Oyunun başka bir eğitici yönüde çocukların nesneleri tanımasıdır. Nesneleri tanırken onları sınıflandırmayıda öğrenmektedirler. Bir oyuncağın rengini, büyüklük ve küçüklüğünü ayırt edebilmektedirler. Kullandıkları oyuncakların eğitici olması çok önemlidir.

http://kiz.oyunu-oyna.com Sitesi çeşitli giysi giydirme oyunlarıyla çocukların zevkine de hitab etmektedir. Sanal ortamda oynadıkları kız oyunları kız çocuklarının kıyafet seçiminde kendi başlarına karar verme yeteneğini de geliştirmektedir.

Bir Cevap Yazın