Flappy Bird Online

Flappy Bird Online

Günümüzde akıllı telefon ve tabletler üzerinden kullanılan eğlence amaçlı uygulamaların dünya genelinde sağladığı başarılar, oyun sektörünü adeta yerinden oynatan etkileri de beraberinde getirebiliyor. Android ve iOS işletim sistemli cihazlarda kullanılmak üzere hazırlanan ve dijital marketlerde yerleştirildiği andan itibaren birkaç günde milyonlarca kişi tarafından indirilen flappy bird, bir hafta içerisinde en fazla talep alan uygulama niteliğini kazanmayı başardı.

Sahip olduğu basit ve anlaşılabilir yapısı ile her yaş ve çevreden kullanıcı tarafından rahatlıkla tecrübe edilebilen flappy bird oyna, içerdiği üst düzey rekabet ve mücadele duygusu sayesinde de kullanıcısının kendisini defalarca oynamasını sağlıyor. Bu özellik sonucunda adeta klasik bir eğlencelik oyun olmaktan çıkarak, üzerine sayfalar boyunca incelemeler ve taktikler hazırlanmasına sebep olan uygulama, olumlu ve olumsuz eleştirilere de yoğun olarak maruz kalıyor.

Flappy bird online sayesinde mobil cihazları kadar bilgisayarları üzerinden de başarılı yapımı kullanabilme şansı bulan oyun severler, yalnızca fareleri yardımı ile sağladıkları kontrol sayesinde, kısa boş vakitlerini eğlenceli biçimde doldurmayı başarabiliyorlar.

Mevcut başarısına rağmen, yapımcısı Dong Nguyen’in aldığı ani bir karar sonucunda marketlerden geri çekilen flappy bird oyunu, artık yalnızca uygulamayı cihazına indirmiş durumda olan kişiler tarafından kullanılabilecek. Yarattığı inanılması güç düzeydeki fenomen duygusunun kendisini rahatsız ettiğini açıklana Nguyen, uygulamayı dijital marketlerden kaldırarak rahat bir nefes almak istediğini belirtmiş durumda.

Bu ayrılış kararının ardından kısa sürede hazırlanan çok sayıda klon flappy bird oyunları, başarılı yapımı kaldırılmadan önce indirme imkânı bulamamış kişilerin, en azından benzer bir oyunla keyifli vakit geçirmesine imkân veriyor.

Tarayıcılar üzerinden flappy bird hemen oyna sistemleri üzerinden flash yapımlara ulaşabilen bilgisayar kullanıcıları, saniyeler içerisinde oynamaya hazır hale gelen uygulamalar ile birlikte, keyifli vakit geçirmek için daha fazla beklemek zorunda kalmıyorlar. Yapımın meydana getirdiği ilgi seli sonrasında, pek çok amatör ve profesyonel geliştiricinin benzer oyunları da birbiri ardına sunması, oyun severlerin gün geçtikçe daha kaliteli ve eğlenceli oyunlar ile buluşabileceklerini de dolaylı yoldan kanıtlayan öğeler arasında gösterilmekte.

No Responses

Bir Cevap Yazın