Efsane Oyun; “Knight Online”

Knight Online, Noah System ve MGame Corporation tarafından geliştirilmiş olan çok oyunculu bir rol yapma oyunudur. Dünya’nın hemen hemen her bölgesinde farklı firmalar tarafından ücretsiz (Free2Play) yada ücretli (Pay2Play) olarak kullanıma sunulan Knight Online’ın toplam olarak yüz milyondan fazla oyuncusu bulunmaktadır.

knight online

knight online

Oyunda kontrol edilebilen ırk ve bu ırklara bağlı karakterler bulunmaktadır. Bu karakterler için dört farklı sınıf vardır. Oyuncular arasında fark oluşturabilecek en büyük unsur ırk ve karakter seçimidir. Bu sınıflar Rouge (okçu), Priest (Ruhban/Rahip Sınıfı) Magician (Büyücü), Rouge (Okçu yada Suikastçi) olarak bilinirler.

En çok sevilen MMORPG oyunlarından olan Knight Online bir çok sunucusu olmasına rağmen ilk açıldığı günden bu yana on bir sabit sunucu ile hizmet vermektedir. Bu sunucular arasında Athena, Resurrect, Atlantis ve Ephesus gibi isimler yer almaktadır.

Bir çok MMORPG oyunu gibi Knight Online’da Kore’de geliştirilmiştir. Türkiye’de bir çok öğrenci tarafından bağımlılık haline getirilmiş hayatına yön vermiş olan bu oyun neredeyse tüm oyun salonları ve internet cafe gibi mekanlarda bilgisayarlara yüklü halde bulunmaktadır.

Oyun içinde bulunan savaşlarda yada karakter geliştirmek için yapılan etkinliklerde kullanmak üzere alacağınız özel yapım silah, zırh ve kıyafet gibi “item” adı ile verilen eşyaları almanız için “Gold Coin” (gp, oyun parası) gerekmektedir. Oyuna aşırı talep olduğu için oyun esnasında kullanılacak olan oyun parasını geliştirici firma bir çok aracı vasıtası ile gerçek para karşılığında satmaktadır.

Eğlenceli vakit geçirmek için ideal olan bu oyunda kendinizi durdura bilmeniz ve bağımlısı olmadan bırakmayı bilmeniz gerekmektedir.

Sizin gibi Knight Online oyuncuları ile tanışmak, yaşadığınız sorunları çözmek, oyun parası satın almak ve gelişmeleri takip etmek için www.turkmmo.com‘a üye olduktan sonra “Knight Online” kategorisini ziyaret etmenizi öneririz.

Comments
  1. İlkay Gürler |

Bir Cevap Yazın