Candy Crush Büyük İlgi Gördü

Candy Crush

Bir kaç ay öncesinde mobil oyun indirme rekorları Angry Birds‘e iken son zamanlarda oyun tutkunları Candy Crush ile oyun zevkini zirvelerde yaşamaktadır.

Yapılan istatiklere göre mobil ve Facebook üzerinden indirilme sayısı 500 milyonu aşmış durumdadır. İndirme oranı bu şekilde hızlı artış göstermeye devam eder ise Angry Brid, Candy Crush gölgesinde kalacaktır.

İndirme oranlarına bakıldığında yolu hızlı adımlar ile ilerlediği de görülmektedir. Candy Crush oyunu ilk olarak Facabook sitesinde yayıma sürülmüştür. Daha sonrasında oyun AppStore, Google Play sitelerinde de yerini almıştır.

Bunların sonucunda 2012 nisan ayından itibarende yarım milyon indirmeye ulaşılmıştır. Büyük ilgi gören oyunun aynı yıl içerisinde kasım ayında da mobil uygulaması piyasaya sürülmüştür. Mobil olarak da indirilip oynana bilen Candy Crush uygulaması üretici firmaya beş altı ay içerisinde 180 bin dolar getiri sağlamıştır. Şimdilerde de bu uygulamanın günlük getirisi 875 bin dolara yakın olduğu söylenmektedir.

Yapılan istatikler de bu söylentiyi doğrulamaktadır. Geçtiğimiz ay istatiklerine bakıldığında 710 milyon kez bu uygulamanın tıklandığı sonucu alınmaktadır. King firmasının en çok oynanan uygulaması haline gelmiştir.

Yüzdelere vurulduğunda diğer oyunlara göre tıklanma oranının %70’i Candy Crush’a aittir. King oyun firması için bu oyun ile ileriye yönelik büyük bir adım atılmıştır. Uygulamanın firmaya yaptığı getiri diğer firmalardan bir adım öne çıkmasını sağlamıştır.

Comments
  1. garip |
  2. Cass Fox |

Bir Cevap Yazın