Arama Motorları ve Oyunlar

Arama Motorları ve OyunlarGünümüzde bilgiye ulaşma ve bilgiyi öğrenme, arama motorlarının desteği ile gayet kolay ve hızlı bir hal almıştır.

Bilgi deposuna dönmüş sitelere veya yeni kaynaklara ulaşmanın en hızlı yolu Google arama motorudur. En hızlı diyoruz çünkü; geliştirilmiş algoritması ve teknolojisi sayesinde aramak istediğimiz kelime veya kelime öbeklerini yazmaya başladığımız anda en uygun sonuç/sonuçları listeleyerek kullanıcının en doğu siteye ulaşmasını sağlamaktadır.

İnternet alışkanlıklarımız, arama motorları ve sosyal medya üzerinde hız kazansa da kullanıcıların zihnine kazınmış, bilinirliği yüksek,kaliteli ve doğru bilgiye sahip sitelere ulaşmak için çoğunlukla doğrudan site ismini ve uzantısını yazarak giriş yapıyoruz.

Arama motorlarının internet dünyasına nasıl yön verdiğinden kısaca bahsettikten sonra gelelim internetin vazgeçilmez eğlence ve görsel şölen sunan oyun dünyasına. Her internet kullanıcısı oyun oynamayı seviyordur veya mutlaka bir tane oyun oynamıştır.

Okul öncesi ve ilkokul yaş grubuna sahip oyun sevenler, aileleri tarafından matematik oyunları, fark bulma oyunları, boyama oyunları, hafıza oyunları ve mantık oyunları oynamaları için teşvik edilmektedir.

Arama Motorları ve Oyunlar

Bu yaklaşım, çocukların kişisel gelişimlerini olumlu yönde etkilediği gibi aşırıya kaçan tutumlar da olumsuz yönde etkilemektedir. Kızların ve erkeklerin yaşam şekilleri birbirlerinden farklı olduğu gibi alışkanlıkları da genellikle farklıdır. Bu farklılık flashoyun tercihlerine de yansımaktadır.

Erkek çocuklar, dövüş oyunları, nişan oyunları, ben 10 ve diğer süper kahraman oyunlarını oynamayı tercih ederken, kız çocukları, bebek bakma oyunları ve bebek giydirme oyunları ile makyaj oyunları, Hazel bebek, Dora bebek ve Barbie bebek gibi şirin ve sevimli karakterler ile zaman geçirmeyi seçer.

Oyun oynamayı seven kızların ve erkeklerin oyun seçiminde neredeyse tek ortak tercihi 3D oyunlar diyebiliriz. Genellikle Unity teknolojisi ile geliştirilen oyunlar oyuncuya gerçeklik hissi vererek üst düzey oyun deneyimi yaşatmaktadır. Kız oyuncular en çok, 3D oda tasarımı, 3D kıyafet tasarımı, 3D yemek pişirme ve 3D giydirme oyunlarını seviyor. Erkek oyuncular ise 3D araba sürme, 3D savaş, 3D koşma, 3D avcılık ve 3D futbol oyunlarını daha çok seviyor.

Ülkemizde ve Dünya’da oyun siteleri arasına her geçen gün yenileri ekleniyor. Ancak çoğu maalesef istikrarlı bir ilerleme yapamayarak ya kapanıyor ya da güncelliğini yitiriyor. Türkiye’de adından söz ettiren birkaç oyun sitesi var. Özgün tasarımıyla dikkat çeken, ziyaretçisi ile etkileşim içerisinde bulunan, güncel ve popüler 3D ve flashoyunları sunan oyun sitesi 123oyun.com ile tanışın!

İyi Eğlenceler…

Tags:

Bir Cevap Yazın