Türkiye’yi Oynatan Radyo Kanalı

Bir gün Ankara yöresine ait müziklere bayılacağımı söyleseler güler geçerdim hiç tarzım değil diye. Ne zaman ki Karabük iline bir arkadaşımın düğününe gittim orada tanıştım ankara havalarıyla. 3 gün süren düğünde hem köçeklerle tanıştım hem ankaranın muhteşem canlı hareketli insanı kıpır kıpır yerinde oturtmayan tarzıyla.

Türkiye'yi Oynatan Radyo Kanalı

Baktım evin küçük oğlu bilgisayarda oyun oynuyor bir yandan da türkülere eşlik ediyor. Merak edip sordum nereden bu müzik diye o da gösterdi ve ben radyo bankoyla böyle tanıştım. Evde dilediğin an açıp dinleyebileceğin insanın içini neşeyle dolduran canlı radyoyla tanışmak büyük bir keyif verdi bana.
Ankara misket zaten klasiklerimiz arasında ilk sıralarda yerini korur. Oynamasam da zevkle seyrederdim her zaman. Bozlak, seymen havalarıyla da bu düğünde tanışmış çok sevmiş ama herkesin içinde çıkıp oynamaya cesaret edememiştim. Canlı radyo banko ile evde cesaret edip keyifle oynamaya başladım. Bir anda aklımdaki sıkıntılardan kurtuldum kendimi bu farklı müzik dünyasına kaptırdım.

Sanki sihirli bir havaya bürünmüş gibi oldum.
Ben Ankara’yı her zaman ciddi, resmi bir havası olan bürokratlar şehri sanırdım. Ne kadar yanıldığımı internetten dinlediğim ve kaydettiğim radyo kanalı bir anda önyargımı aldı götürdü benden. Sanırım bu radyo kanalı ile tüm ülke hatta yurt dışında elinin altında internet olan her türlü ortamdaki insanlar ankara müziklerinin inanılmaz mozaiğiyle tanışıp kendini onun bir parçası gibi hissedeceklerdir.

Artık bende online yayın programı yapan banko fm müdavimleri arasındaki yerimi aldım. Arkadaşlarım geldiğinde onları da bu neşeli farklı müzik kanalıyla tanıştırıp onlarında benim aldığım keyfi alıp neşeli hoşça vakit geçirmelerini sağlıyorum. Onlarda başta benim verdiğim tepkiyi gösterip daha sonra dinledikçe hayran kalıp dinlemeye başlıyorlar
Ben hem radyo dinlemekten hem de ara sıra farklı müzik tarzlarını keşfetmeye bayılan biriyim. Bence herkes biraz da olsun gün içinde müzik dinlemeli ve hem ruhunu hem de kulaklarını dinlendirmeli. Daha güzeli ve özeli ne olabilir ki? İster hareketli, ister oynak olsun ama tüm havalar bizim olsun.
Türkiye’yi oynatan bu radyo kanalını http://radyodinlet.net/radyo-banko/ bağlantı adresini takip ederek dinleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın