Damar FM Türkiye ‘nin En Çok Dinlenen Arabesk Radyosu

Damar FmDAMAR FM TÜRKİYE’NİN EN ÇOK DİNLENİLEN ARABESK RADYOSU

Türkiye’de arabesk müzik, oldukça geniş bir dinleyici kitlesine sahip olan. Yediden yetmişe, gencinden yaşlısına hemen herkes arabesk müzik eserlerini seviyor, kendine dair bir şeyler buluyor. Bu sebepten dolayı da son yıllarda arabesk müziğin hızlı yükselişine tanık oluyoruz. Arabesk müziğin gitgide kendini ilerletmesi ve daha geniş kitlelere yayılması sonucunda da, arabesk konseptinde yayın yapan birçok radyo kuruluşunu da beraberinde getirdi.

Damar FM de, damar şarkılar olarak belirtebileceğimiz, arabeskin en güçlü sesleri ile bezenmiş geniş müzik kültürünü yansıtan bir yayın kuruluşu.
İnternetten radyo dinleyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Arabesk müzik de, Türk müzik kültüründe önemli bir yer tutuyor, değişen çağ ile birlikte artık radyo ve televizyon yayınlarını internet üzerinden takip edenlerin sayısı da arttığı için, arabesk müzik sevenler de eskisi gibi radyodan, teypten değil de internetten canlı radyo dinlemeyi oldukça seviyor.

Damar FM de, böyle bir dönemde kurulmuş, internet üzerinden arabesk müzik eserlerine hızlıca ulaşıp radyo keyfini doyasıya çıkarmak isteyenlere hitap eden bir yayın kuruluşu.
2002 yılının mayıs ayında, ‘Jilet gibi radyo’ sloganı ile yayın hayatına başlamış kuruluş, kısa sürede ciddi bir dinleyici kitlesi kazanmıştır. Yayın hayatına başladığı Almanya’da lisans almış olan radyo kuruluşu, prensipli ve dinleyiciyi merkeze alan bir yayın politikasına sahip.

Radyo kanalında, dinleyicilerin istekleri doğrultusunda hazırlanan yayın listeleri, DJ’lerin yine aynı şekilde dinleyicilerin isteklerine yönelik hazırladığı program akışları, radyo kanalının kısa sürede büyümesine zemin hazırlamıştır.
Arabesk müziğin krallarının en güzel eserlerini sıkça duyabileceğiniz radyo kanalında, daha önce hiç duymadığınız ve gerçekten hoşunuza gidecek farklı türde arabesk müzik eserleri ile karşılaşmanız da mümkün!

Ciddi bir altyapı ile kurulan Damar FM, 2002 yılından bu yana kesintisiz olarak sürdürdüğü yayın hayatında, dinleyicilerine üst düzey hizmet etmeyi prensip almış bir yayın kuruluşudur. Müzik dinlerken, bir program esnasında asla bir yayın kesilmesi ya da müziğin duraksaması gibi bir problem meydana gelmemektedir. Bunun dışında, web üzerinden radyo kanalını dinleyebileceğiniz gibi, iPad gibi tabletlerde, Android ve iOS platformunda çalışan akıllı telefonlarınızda da dinlemeniz oldukça kolaydır.

Mobil üzerinden dinleyenlere de kolaylık sağlanmıştır.
Radyo kanalında en iyi 50 şarkıdan oluşan, anlık olarak oylanabilen ve güncellenen bir de top 50 listesi bulunmaktadır. Web sitelerinde, anında bir şarkıya oy verebilir, çalınması için istekte bulunabilir, sıralamayı değiştirebilir ya da kaç kere şarkının çalındığına dair istatistiki verilere ulaşabilirsiniz.

Comments
  1. Yasin Tükenmez |

Bir Cevap Yazın