Türkiye’ nin en büyük ve en ucuz oyuncak mağazası açıldı !

Resmi istatistiklere göre Türkiye’ de 0-12 yaş arası nüfus neredeyse 21 Milyona ulaşmış durumda bu sayı 10 larca Avrupa ülkesinin toplam nüfusundan daha fazla..

Çocuk olarak adlandırılan 0-12 yaş arası nüfusun bu kadar yoğun olması ister istemez bazı sektörlerin büyümesine, bu sektörlerde faaliyet gösteren uluslararası firmaların hiç düşünmeden ülkemize yatırım yapmasına neden olmaktadır.

Bu sektörlerden en önde geleni hiç şüphesiz oyuncak sektörüdür..Gerek yerli oyuncak üretimi , gerek yabancı oyuncak ithalatı, gerekse oyuncak satış mağazaları her geçen gün artmakta hizmet,  kalite ve ürünlerini pazardan daha çok pay alabilmek adına sürekli geliştirmektedirler.

1985 yılından beri Bursa ve Marmara bölgesinde oyuncak mağazacılığı sektöründe adını  duyurmuş olan Canda Oyuncak A.Ş ‘de yukarıda belirttiğimiz gibi oyuncak sektöründe kalitesini bir adım daha yukarı  taşımak ve daha iyi hizmet verebilmek adına 2012 yılı başında Bursa Nilüfer’de Türkiye’nin en büyük, Avrupa’ nın 2. büyük  oyuncak mağazasını açmıştır.

Bu dev mağazada önceliklerinin olabildiğince fazla ürün çeşidine yer vermek olduğunu belirten firma yetkilileri, Canda Oyuncak adıyla özdeşleşen Ucuz Oyuncak  sloganından da asla ödün veremeyeceklerini söylüyorlar.

Mağazayı gezdiğimizde firmanın hedefine ulaştığını rahatlıkla görebilirsiniz..Oyuncak, bebek araç gereçleri ve hobi ürünlerinde bu mağazaya girip de aradığınızı bulamamanız imkansız gibi..

Mağazanın yeni açılmasına rağmen gerek Bursa halkından gerek çevre illerden çok büyük bir ilgi ile karşılandığı mağaza içerisindeki müşterilerin mimiklerinden ve konuşmalarından anlaşılıyor..

Özellikle Akülü Araba Fiyatları ve Bebek oyuncakları fiyatları gözle görülebilir şekilde rakiplerine göre hem daha uygun hem de çok daha fazla çeşit var.

Yaz aylarını gelmesi ile artık Bisiklet, Bahçe oyuncakları, Deniz malzemeleri gibi ürünlere daha fazla ilgi olduğunu unutmamak lazım.. Tabi Hobi ürünleri olarak da yaz aylarının minik beyler için vazgeçilmez oyunu Nerf silahları büyük ilgi görüyor..Bu yıl Nerf Fiyatları  diğer yıllara göre göreceli olarak daha ucuz gibi, buda artık park ve bahçelerde bu oyuncaklarla oynayan ve eğlenen minikleri hatta yetişkinleri çok daha fazla göreceğiz anlamına geliyor.

Müşterilerinin büyük kısmının “neden büyük AVM’ lerde mağaza açmadıklarını” sorduklarını belirten firma yetkilileri, 4.000 metrekare kapalı alanı ile neredeyse bir AVM büyüklüğünde olan mağazalarında bile yer olmadığından raflara çıkaramadıkları ürünlerinin bulunduğunu söylüyor.Aslında bu cevapta 21 milyonluk dev çocuk nüfusunun oyuncak sektöründe ne kadar etkili olduğunu gösteriyor,  her halde oyuncak dışında hiçbir sektör tek başına bu kadar çok çeşit ile mağaza açamaz diye geliyor insanın aklına..

Comments
  1. Cemali |
  2. NTV Spor |

Bir Cevap Yazın