İnternetten Evinize Ek Kazanç Elde Etmenin Yolları

Sınırların her gün biraz daha geçirgen bir hale geldiği dünyamızda artık hemen her faaliyet internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Özellikle artık ticaret sisteminin büyük bir bölümü internet üzerine taşınmış durumdadır. Bu sebeple de firmalar kendi mağaza ve şubelerini internet ağ sistemi üzerine taşımak için çalışmalar yapmaktadırlar. Bunun içerisinde para piyasalarından tutun da tekstil firmalarına kadar uzanan farklı ticaret kolları bulunmaktadır. Sanal mağazacılık ve sana şubelerin dünya çapında gerçekleştirdiği uluslararası ticaret faaliyetleri bile artık internet üzerinde kurgulanmaktadır.

Bu yüzden de bir çoğumuz artık alışveriş ya da farklı alım satım işleri için interneti kullanmak durumundayız. İnternet üzerinde yer alan milyonlarca insanın farklı zaman dilimlerinde online olduğu göz önüne alındığında dünya çapında günlük olarak yaklaşık 35-40 milyon insanın yer aldığı bir gerçektir. Bu gerçeğe yönelik olarak çok büyük bir müşteri potansiyeli internet üzerindedir. Birçoğumuzun yoğun iş hayatı gereği alışverişe zaman ayırmakta zorlandığı bu çalışma koşulları içerisinde herhangi bir ürün ya da hizmeti satın almak için firmaların sitelerine girdiği bir gerçektir. Dolayısıyla ticaret artık çoğunluklu olarak internet üzerindedir. Kısacası daha önceleri salt fiziki mekana yönelik olarak kurgulanan ticaret sistemleri artık sanal boyutta boy göstermektedir.

Bu demek oluyor ki; artık ticaretten elde edilen kazancın ve kapitalin de büyük çoğunluğu inernet üzerinde sanal bir akışkanlık kazanmıştır. Bu soyut sermayeden pay alabilmek için dünya çapında binlerce insan internet üzerinden para kazanma yöntemlerine başvurmaktadır. İnternet üzerinden Firmalar artık internet üzerinden ticaret faaliyetlerini yürütürken bir yandan da araştırma faaliyetlerine ilişkin çalışmaları gerçekleştirmektedirler. Eskiden olduğu gibi anket yapan kişileri bulmak yerine anket dolduracak kişileri bulma yönünde çalışmalar yapmaktadırlar. Kısacası üyelik verip; üyelerinden anket doldurmasını isteyeceklerdir. Ancak bireysel olarak bu sitelere ulaşmak oldukça zordur. Çünkü Türkiye’de birçoğumuzun bilmediği çok sayıda firma ve bu firmaların siteleri mevcuttur. Dolayısıyla da bu işi yapacak olan bir aracıya ihtiyacımız olacaktır. Bireysel olarak bulacağınız bir kaç firmanın siteleri üzerinden dolduracağınız anketler sonucu elde edeceğiniz kazanç düşük olacaktır. Şimdi anket programlarını detaylı olarak inceleyelim.

Anket programları dünya üzerinde satışa sunulan ve genellikle e-book şeklinde teslimatı yapılan ürünlerdir. Bu ürünler yanında eğitim dökümanları ile birlikte sunulmaktadırlar. Bu sebeple anket programlarını alırken; bir miktar ödeme yapmanız gerekecektir. Anket programınız ödemenizi yapmanızdan hemen sonra e-mail adresinize gönderilerek bilgisayarınızda kurulmaya hazır olacaktır. Programı kurduktan sonra yapmanız gereken firmaların ne kadar ücretlerle anket doldurttuklarını listelemektir. Önünüze çıkan listede firma isimleri ve anket başına ödeyecekleri ücretler bulunmaktadır. Bu noktada seçim yapma hakkı size aittir. İstediğiniz firmaları seçerek; bu firmalara üye olmanız gerekecektir. Ne kadar çok üye olursanız kazancınız da o kadar artacaktır. Ancak sadece yüksek ücretli anketleri de seçebilirsiniz. İnternet üzerinden basit ve kolay doldurulan bu anketler karşılığında belirlenen ücretler hesabınıza yatacaktır.

Firmalara üye olma işlemi başlangıç aşamasında yapacağınız bir iştir. Ortalama 1 hafta süren üyelik işlemleri sonucunda e-mail hesabınıza seçmiş olduğunuz anketlerin geldiğini görebilirsiniz. Geriye sadece bu basit anketleri doldurmanız kalıyor.

Hem firmalara hem de alıcı kitlesine kazanç sağlayan bu sistem sayesinde hem müşteri talep ve ihtiyaçları belirleniyor hem de firmaların gelecek stratejileri ve davranışları şekil alıyor. Bu sayede firmalar kar marjlarını arttırırken; müşteriler de talepleri doğrultusunda ürün ve hizmetlere kavuşabiliyor. Aynı zamanda müşteri olarak dolduracağınız anketlerden para kazanıyorsunuz. Şu anda bir çok kişinin yapmakta olduğu bu ek kazanç sistemi ile kazancınızı daha fazla anket doldurarak arttırabilirsiniz. Anket programlarının yanı sıra anket doldurulmasını isteyen firmaların kendi siteleri üzerinden yapacağınız üyelik ve size gönderilen anketlerle anket programı sayesinde elde edebileceğiniz kazancı elde etmeniz hayli güç olacaktır.

Anket programlarının dışında anket siteleri de anket doldurarak para kazanma sistemlerinden bir tanesidir. Firmalarla direkt olarak iletişime geçmek yerine bir aracı kuruluş kullanılmaktadır. Bu da araştırma kuruluşlarıdır ki; firmalar adına çeşitli araştırma faaliyetlerini yürütmektedirler. Bu faaliyetler içerisinde firmaların talep ettiği anketlerin doldurulmasını sağlamak ve bu anketlerden elde edilen verilerin değerlendirilmesi ile analizi yapmak gibi farklı işler bulunmaktadır.

Anket sitelerinde dolduracağınız anketleri anket sitesi seçmektedir. Dolayısıyla sınırlı bir seçim hakkınız vardır. Siz sadece mail hesabınıza anket sitesi tarafından yollanmış olan anketi doldurup doldurmama noktasında karar verebilmektesiniz. Bunun yanında anket programlarında ilk 1 hafta boyunca sıkıcı olan başlangıç süreci anket sitelerinde söz konusu değildir. Yani siz bir çok firmaya üye olmak için talepte bulunmazsınız. Sadece ve sadece anket sitesine üye olarak size gelecek anketleri beklersiniz. Ancak anket programları sayesinde elde edeceğiniz kazanç kadar anket sitelerinde kazanç elde etmeniz bir miktar zordur. Bununla birlikte anket siteleri belirli bir ücret üzerinden ödeme yapmaktadır. Yani dolduracağınız anket başına ücret alırsınız. Dolayısıyla anket ücretleri genel itibariyle değişiklik göstermemektedir.

Anket siteleri temelde birer aracı kuruluştur. Firmalar ile müşteriler arasında köprü görevinde olan anket siteleri doldurulan anketlerden elde edilen verilerin değerlendirme ve analiz süreçlerini de gerçekleştirerek firmalara sunmaktadır. Bunun karşılığında da belirli bir ücret almaktadırlar. Dolayısıyla anket doldurarak para kazanma sistemleri A’dan Z’ye ek kazanç kapısıdır. Ancak özetlemek gerekirse; anket siteleri ve anket programları arasında en fazla kazandıran anket programlarıdır.

Tüm bunların yanı sıra sosyal amaçlı yapılan anketleri de anket siteleri uygulayabilmektedir. Bu durumda ücretsiz olarak anket doldurmanız da istenebilmektedir. Bundan dolayıdır ki; sosyal sorumluluğu ve toplumsal yararı ölçüt alan araştırma merkezlerinin düzenlemiş olduğu anketlerle de karşılaşmanız olağandır.

Anket programları ortalama 80 TL ile 100 TL arasında değişmektedir. Ancak hiç bir ücret ödemeden bu işi yapmak istiyorsanız; bu durumda ya bireysel çabanızla yol alacak ya da anket sitelerine başvuracaksınız. Kısacası tercih tamamen size ait. Ancak anket doldurarak para kazanma sistemlerini ek gelir kaynağı olarak görenlerin yanı sıra bu işi kendi işiniz olarak sürekli yapmak istiyorsanız; anket programlarını satın almanız gerekmektedir.

Anket programları ile daha fazla sayıda firmaya üye olarak günden güne kazancınızı arttırmanız mümkündür. Sadece başlangıçtaki 1 hafta değil; sürekli olarak yeni firmalar bulabilir ve kazancınızı arttırabilirsiniz. Herhangi bir sınırlama olmaksızın çalışabileceğiniz bu iş için en ideal araç anket programlarıdır. Yapmanız gereken tek şey bir e-mail hesabı alarak bir banka hesabı açtırmaktır. Bundan sonrası sizin biraz vakit ayırmanıza bağlıdır.

Anket sitelerinde ise size gelecek anketleri beklemek epey zaman alabilmektedir. Çünkü kuruluşun size ne zaman anket göndereceği belli değildir. Araştırma konusu bulunmayan aylar içerisinde hiç anket dolduramayabilir ve dolayısıyla kazanç elde edemeyebilirsiniz.

Comments
  1. eğitici zeka kartları |
  2. Hayat Felsefesi |
  3. OkanBylgnAnsiklopedi |

Bir Cevap Yazın