General Mobile Discovery 16 GB [İncelemem]

General Mobile Discovery

General Mobile ‘nin piyasaya çıkışı ve inanılmaz yükselişinin ardından bende dayanamayıp samsung ‘u satıp aldım.

Önceleri general mobile ‘yi çin malı televizyonlu dokunmatik telefonlar olarak biliyordum. Fakat bu önyargım telefonu kullanmaya başlayınca değişiverdi.

General Mobile Discovery ‘de alışılmışın dışına çıkmış, fiyatına göre samsung glaxy s3 özellikleri taşımaktadır. Hatta fazlası bile var. Bu zamana kadar 2 rakip olan apple ve samsung ‘un uçuk fiyatlarına alışmıştık. Şimdi discovery ‘in bu yaptığına karşılık onlarda rekabet edip fiyat düşürmeye gidecektir.

Yani kullansakta kullanmasakta discovery rekabet yaparak bizim için iyi birşey yapmış oldu. Gelelim telefon üzerindeki deneyimlerime ;

İlk olarak telefonda ihtiyaç duyabileceğiniz uygulamalar yüklü olarak gelmektedir. Telefonu fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde facebook, twitter, el feneri gibi birçok uygulama hazır kurulu olarak gelmektedir. Buda vakit kaybımızı minimuma indirir.

Sesli araması iyi gelişmiştir. Mesela r10.net dediğimde diğerleri gibi re10 gibi çıkartmıyor. Türkçe ‘ye oldukça iyi uyumlu bir halde gelmiştir. Olması gerekende buydu zaten.

Wirelles ‘i kullandığım diğer telefonlardan daha uzun mesafeleri çekmektedir. Ayrıca kamerası ‘da hakkını fazlasıyla vermektedir. Telefonunuza ekran kiliti koymak isteyipte kilit ile uğraşmak istemiyorsanız yüz tanımlama sistemini kullanabilirsiniz.

Böylece kiliti açmak istediğinizde yüzünüzü göstermeniz yeterlidir. Eğer ortam karanlık ise şifreyi girerek yine açabilirsiniz.

Benim gibi yollara çok çıkıyor ve yol boyunca kulaklığı takıp müzik dinlemek istiyorsanız ve bu dinlediğiniz müziğin kulaklıktan dışarıya çıkmasını istemiyorsanız telefonun kulaklığıda tam size göre. Kulaklık dışarıya ses vermiyor ve ses seviyesini maksimum seviyeye çıkartabiliyor.

Arkadaştan aldığım HTC One kulaklığını bir kenera bıraktım, kulaklık performansı çok iyi derecede.

Telefonu ilk olarak bizim şirket müdüründe gördüm. Adam tam telefon hastası öncesinde İphone 4S kullanıyordu, onu sattı. İphone 5 aldı, onu sattı.Samsung Galaxy S3 aldı, onu sattı Samsung Galaxy Note3 aldı. Sonrada General Mobile Discovery 4 GB aldı ve memnun kaldı.

Telefon ile çektiğim rasgele fotoğraf ;

General Mobile Discovery ile çekilmiş fotoğrafFotoğrafın üzerine tıkladığınızda tam ekran olarak görüntüleyebilirsiniz.

Yıllardır alıştığımız hangisi daha pahalı ise o daha iyidir mantığını bu telefon ile değiştirebilirsiniz.

Alakalı Makaleler ;

Comments
  1. tuning25 |
  2. Steve |
  3. todd sawicki |
  4. YasinGNC |
  5. gürkan |
  6. Amaçsız Adam |

Bir Cevap Yazın